^ Idź do góry
facebook

96 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 11 listopada 2014r. o godz. 14:30 Sanktuarium Matki Bożej zawierzenia w Tarnowcu rozpoczęły się obchody 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, których organizatorami byli: Parafia Tarnowiec, Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Montaż poetycko muzyczny w wykonaniu uczniów ZSP w Tarnowcu oraz zespołu Tarnina działającego Przy GOK w Tarnowcu rozpoczął uroczystości. Opiekunowie i pedagodzy przygotowując uczniów zadbali aby atmosfera i klimat występu był wzniosły a treść wierszy i pieśni patriotycznych rozbrzmiewających w we wnętrzu kościoła, nabrała symbolicznego znaczeni i uświadomiła widzą ciężką i długą drogę Narodu Polskiego do Wolności. Następnie odbyła się Uroczysta Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych (OSP Brzezówka, OSP Umieszcz, OSP Roztoki, OSP Łubno Szlacheckie, OSP Tarnowiec, OSP Wrocanka, OSP Sądkowa, ZSP w Tarnowcu i ZSP w Umieszczu) celebrowana przez Proboszcza Parafii Ks. Jerzego Uchmana, który w homilii podkreślił jakie znaczenie, w obecnych czasach, ma Narodowe Święto Niepodległości oraz pamięć o trudnych losach naszego kraju.

Po Mszy Świętej w procesji uczestnicy udali się na Cmentarz Wojskowy nr 19, gdzie odbył się apel Poległych oraz złożenie kwiatów przez delegacje (Wójta Gminy Tarnowiec wraz z zastępcą, przedstawicieli Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego, przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu).

Wójt Gminy Tarnowiec Podziękował organizatorom oraz uczestnikom obchodów oraz przypomniał o zrywach niepodległościowych jakie miały miejsce w burzliwej historii Polski.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg

  • KRUS - zasady obsługi interesantów
    KRUS - zasady obsługi interesantów
  • Idziemy na wybory
    Idziemy na wybory
  • Apel do mieszkańców
    Apel do mieszkańców

 Gminny Ośrodek Kultury
w Tarnowcu
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-229-76-95

Telefon: +48 13 42 555 04

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

GPGK

Sport

Mapa-kontakt