^ Idź do góry
facebook

Pomiędzy ciszą a milczeniem - debiutancki tomik poezji Alberta Kociuby

Pomiędzy ciszą a milczeniem – premiera

W piątek 11 lutego 2011 r, ukaże się premierowe wydanie tomiku wierszy „Pomiędzy ciszą a milczeniem”. Wydanie zostało sfinansowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Autorem książki jest Albert Kociuba, młody poeta mieszkający w Tarnowcu, który zafascynowany poezją, marzył o zaprezentowaniu swojej twórczości większej grupie odbiorców.

Tomik nie jest jego debiutancką publikacją, gdyż wcześniej autor zamieszczał swe wiersze w: Tarnobrzeskim kwartalniku kulturalnym Afisz, antologii pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Euterpe na Wichrowym Wzgórzu” oraz Antologii XV edycji Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Nieoczywiste myśli.

Posłowie do tomiku napisał pochodzący z Tarnowca poeta i krytyk literacki, Grzegorz Kociuba.

(...) Ilekroć czytam debiuty poetyckie autorów / autorek młodych i bardzo młodych, zwykle towarzyszą mi dwa uczucia: ciekawość i zazdrość. Pierwsza wypływa z chęci dowiedzenia się, jak ten czy ta doświadcza siebie, świata, życia. Co z tego kłębowiska uczuć, przeżyć, przeczuć, myśli osadza się w wierszach, i czy ten ogląd, dokonywany wrażliwym, krytycznym, ale też często naiwnym okiem, otwiera jakieś wymiary bycia, na które, z takich czy innych powodów, nie zwracałem uwagi. Z kolei zazdrość bierze się pewnie z stąd, że też bym czasem chciał jak on czy ona: na żywioł, po omacku, ufając tylko własnemu intensywnemu przeżyciu, z taką powagą i determinacją jakby każdy zapisywany wers wędrował po ostrzu noża, rozstrzygał o być albo nie być tej czy tego.

Książka Pomiędzy ciszą a milczeniem została wydana przez Tarnobrzeskie Wydawnictwo Neiko, Opracowanie graficzne GOK Tarnowiec, zainteresowanych nabyciem tomiku zapraszamy na stronę internetową autora .

Image

Image

 

 • Wnioski o dopłaty
  Wnioski o dopłaty
 • Zespół Szkół w Jedliczu - rekrutacja
  Zespół Szkół w Jedliczu - rekrutacja
 • KRUS - zasady obsługi interesantów
  KRUS - zasady obsługi interesantów

 Gminny Ośrodek Kultury
w Tarnowcu
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-229-76-95

Telefon: +48 13 42 555 04

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

GPGK

 • Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. zaprasza do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem inwestycyjnym pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Umieszcz" za pomocą zespołu Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego.

 • Informacja

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że 10 kwietnia 2020 r. (Wielki Piątek) będzie nieczynne.

 • Informacja

  W związku z zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus), od dnia 16 marca do odwolania następuje zmiana zasad funkcjonowania Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o. o.

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2020 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnowiec na rok 2020.

 • UWAGA! Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 07.12.2019 r. do godzin popołudniowych wystąpią przerwy w dostawie wody spowodowane awarią wodociągu.

Sport

Mapa-kontakt