^ Idź do góry
facebook

Powszechny Spis Rolny

 

kapsydra2

Konferencja Rolników i Środowisk Wiejskich „Wspólna polityka rolna na lata 2014 – 2020"

Jaka będzie przyszłość polskiego rolnictwa i polskiej wsi jakie są i będą możliwości pozyskania środków pieniężnych dla rolników, dla wsi, dla organizacji pozarządowych wsłuchiwała się grupa 130 rolników, sołtysów, członkiń Kół gospodyń wiejskich i strażaków z województwa podkarpackiego na konferencji która odbyła się 8 września w Tarnowcu. Organizatorem konferencji był Departament PROW w Urzędzie Marszałkowskim i Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego i Diecezjalny Duszpasterz Rolników.

Pomysł i realizacja konferencji powstał w 2012 roku po ustanowieniu przez ówczesnego biskupa ordynariusza Kazimierza Górnego Sanktuarium w Tarnowcu miejscem zawierzenia rolników Najświętszej Marii Pannie.

Wspólnie z kustoszem tutejszego Sanktuarium księdzem Jerzym Uchmanem, równocześnie diecezjalnym duszpasterzem rolników zaprosiliśmy na odpust 8 września bieżącego roku [tradycyjne święto Matki Boskiej Siewnej] mieszkańców wsi na uroczystości odpustowe. Jako prezes Stowarzyszenia Sołtysów zaprosiłem na konferencję grupę rolników, sołtysów, strażaków i kół gospodyń a także prelegentów wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach: Waldemar Guba – Dyrektor Departamentu Europejskiego w ministerstwie Rolnictwa , temat prelekcji „Wspólna polityka rolna 2014- 2020"

Marek Ordyczyński - Dyrektor ARiMR Rzeszów „Działania w ramach programu PROW w latach 2007- 2013 w dziedzinie rolnictwa"

Mariusz Bednarz – Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, „Podsumowanie dotychczasowych działań w terenach wiejskich w ramach KSOW".
Konferencja zakończyła się dyskusją uczestnicy przez aklamację poparli wypracowane wnioski które kierowane będą do ministerstw których dotyczą. Z najważniejszych spraw to propozycje do PROW na nowy okres finansowania i sprawa związana z utrudnieniami w organizacji imprez [kasy fiskalne, utrudnienia związane loterią i inne].

Wsłuchując się w głosy uczestników można stwierdzić że środowiska wiejskie chcą wiedzieć o perspektywach dla rolnictwa i obszarów wiejskich, byle konferencje czy szkolenia prowadzone były w sposób zrozumiały i fachowy tak jak rzeczona konferencja w Tarnowcu.

Chcę tu dodać, że uczestnicy konferencji uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez ekscelencję biskupa ordynariusza diecezji rzeszowskiej Jana Wątrobę który wygłosił homilie skierowana do rolników i środowisk wiejskich a także dokonał aktu odnowienia zawierzenia rolników Najświętszej Marii Pannie.

Reasumując uroczystości zarówno kościelne jak i konferencja były udane o czym świadczy około 5 tysięcy zgromadzonych uczestników ,a jest to wynikiem współdziałania strony kościelnej jak i organizacji pozarządowych a także Gminy i GOK-u. – „zgoda buduje".

Dziękuję Wójtowi Gminy Tarnowiec, Dyrektorowi GOK, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich , strażakom za pomoc w organizacji uroczystości.

Sponsorom: Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie który był współorganizatorem konferencji, szczególnie Marszałkowi Ortylowi i dyrektorowi Departamentu PROW M. Bednarzowi
Firmie GAZ-SYSTEM a szczególnie Panom: Prezesowi J. Chadamowi, dyrektorowi R. Rybie i kierownikowi J. Sieniawskiemu.

Karpackiej Spółce Gazownictwa – Panu dyrektorowi M. Koniecznemu

Bankowi BGŻ - Panu dr. T. Wójcikowi – ekspertowi banku BGŻ.

Stanisław Lawera

DSC01055.JPGDSC01057.JPGDSC01064.JPGDSC01067.JPGDSC01068.JPGDSC01070.JPGDSC01072.JPGDSC01076.JPGDSC01077.JPGDSC01078.JPGDSC01080.JPGDSC01082.JPGDSC01084.JPGDSC01631.JPGDSC01644.JPGDSC01646.JPGDSC01649.JPGDSC01652.JPGDSC01653.JPGDSC01658.JPG

 • Gospodarstwo rolne oczami dziecka
  Gospodarstwo rolne oczami dziecka
 • Konkurs PSR 2020
  Konkurs PSR 2020
 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
 • Wakacje na wsi w obiektywie
  Wakacje na wsi w obiektywie

BIP

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

  Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Powszechny Spis Rolny 2020

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne

Airly - Jakość powietrza


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 42 555 00

FAX: +48 13 42 555 01

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

GPGK

 • Przerwa w dostawie wody - Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu informuje, że dnia 12.10.2020 r. nastąpi przerwa w dostawie wody, spowodowana awarią. Przerwa wystąpi na terenie Tarnowca od kościoła w stronę Wrocanki. Za utrudnienia przepraszamy

 • Informacja o utrudnieniach na drodze Umieszcz - Tarnowiec

  Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle informuje, że w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: "Budowa przepustu w ciągu drogi powiatowej Nr 1888R Umieszcz — Tarnowiec w miejscowości Umieszcz w km 0+735 na cieku Czarny Potok” w dniu 07.10.2020 r. z ruchu kołowego wyłączony został wyżej wskazany odcinek drogi powiatowej.

 • Dostawa hurtowa oleju napędowego i benzyny

  Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych którego przedmiotem jest "Dostawa hurtowa oleju napędowego i benzyny do zbiornika zlokalizowanego na stacji paliw w Tarnowcu będącą własnością GPGK w Tarnowcu sp. z o.o."

 • Podawanie stanów liczników

  GPGK w Tarnowcu, informuje mieszkańców wsi Tarnowiec, Dobrucowa, Roztoki, Sądkowa i Umieszcz, że stany liczników za wodę i kanalizację za III kwartał 2020 r. należy podawać telefonicznie do 21 września.

 • Ogłoszenie

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o. o., informuje, że od dnia 17.08.2020 r. obowiązują nowe stawki za roboczogodzinę w wysokości 25 zł brutto i przy pracach specjalistycznych 30 zł brutto.

Sport

Mapa-kontakt