^ Idź do góry
facebook

Informacja

InformacjaInformacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
 
Urząd Gminy Tarnowiec informuje, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 marca 2006 roku o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. Nr 52, poz. 379) producentom rolnym przysługuje zwrot tęgo podatku.
Zgodnie z art. 3, ust 2 i 3 cytowanej wyżej ustawy, za producenta rolnego uważa się osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, będącą posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym. Za gospodarstwo rolne w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy o podatku rolnym uważa się obszar gruntów sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha fizycznych lub 1 ha przeliczeniowych. W przypadku gdy grunty rolne stanowią przedmiot posiadania samoistnego i posiadania zależnego, zwrot podatku przysługuje posiadaczowi zależnemu. Oznacza to, że w przypadku gruntów będących w posiadaniu zależnym, zwrot przysługuje posiadaczowi zależnemu (np. dzierżawcy) a nie właścicielowi. W przypadku gdy wnioskodawca jest dzierżawcą przedstawia on umowę dzierżawy bądź oświadczenie właściciela. W przypadku gdy grunty gospodarstwa rolnego stanowią przedmiot współposiadania zwrot podatku akcyzowego przysługuje temu współposiadaczowi, w stosunku do którego pozostali współposiadacze wyrazili pisemną zgodę (zgoda nie dotyczy współmałżonków). Brak zgody któregokolwiek ze współposiadaczy gospodarstwa rolnego na dokonanie zwrotu podatku wnioskodawcy, uniemożliwia dokonanie takiego zwrotu. Jeżeli współposiadacz gospodarstwa rolnego nie żyje musi być przeprowadzone postępowanie spadkowe.
W terminie od 01 marca 2008 r. do 31 marca 2008 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza w zależności od położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopii) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01 września 2007 r do 28 lutego 2008 r.
W terminie od 01 wrześni 2008 r. do 30 września 2008 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrz w zależności od położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopii) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01 marca 2008 do 31 sierpnia 2008 r. w ramach kwoty zwrotu podatku określonej na 2008 rok Wniosek wraz z załącznikami do wniosku są wyłączone z opłaty skarbowej.
Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie zakupionego oleju napędowego należy składać do Wójta Gminy Tarnowiec w Urzędzie Gminy pok. Nr 10.
W 2008 roku stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju apędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej została ustala się wysokości 0.85 zł za 1 litr.

Łączny roczny limit paliwa wynosi 86 litrów/1 ha użytków rolnych.

Pieniądze wypłacane będą w terminach:

2 - 31 maja 2008 roku w przypadku pierwszego wniosku
2 - 30 listopada 2008 roku w przypadku drugiego wniosku
gotówką w kasie urzędu gminy lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
 • Nowe 500+
  Nowe 500+
 • Nowe 500+
  Nowe 500+
 • Targi Innowacji
  Targi Innowacji
 • Fonkurs fotograficzny
  Fonkurs fotograficzny

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Sekcja narciarska

    Nowa Sekcja w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu !!! Zapraszamy wszystkich chętnych, tych którzy już jeżdżą oraz tych którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem do udziału w zajęciach Sekcji Narciarskiej...

 • Bal Seniora - Czeluśnica 23.10.2019

    23 października w Czeluśnicy odbył się pierwszy uroczysty Bal Seniorów. Organizatorem tego wydarzenia były sołectwa Czeluśnica, Gąsówka, Gliniczek, Koła Gospodyń Wiejskich z tych miejscowości oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu...

 • IV Marszobieg - Dobrucowa 9.11.2019.

  W sobotę 9 Listopada w Dobrucowej odbył się IV Marszobieg poświęcony pamięci ofiar Obozu Hitlerowskiego w Szebniach. Sprzyjająca pogoda, oraz rosnąca popularność imprezy wynikająca z dobrej atmosfery panującej w poprzednich latach zaowocowała w tym roku udziałem 160 uczestników...

 • Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11.11.2019

  W poniedziałek 11 listopada odbyły się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium MBZ w Tarnowcu, której przewodniczył Kustosz Sanktuarium ks. Kanonik Paweł Knurek. Pośród licznie przybyłych do tarnowieckiego sanktuarium byli mieszkańcy gminy a także przedstawiciele władz samorządowych...

 • Narodowe Święto Niepodległości

    Sanktuarium MBZ w Tarnowcu oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada 2019 godz. 10:00.

GPGK

 • Przerwy w dostawie wody - Sądkowa, Roztoki

  GPGK w Tarnowcu informuje, że 21.11.2019 r. od godziny 10.00 do ok. 12.00 w miejscowości Sądkowa i Roztoki nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów

 • Przerwy w dostawie wody - Tarnowiec - Kwiatkowiska

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 20.11.2019 r. od godziny 8.00 do ok. 15.00 w miejscowości Tarnowiec-Kwiatkowiska nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów

 • Przerwy w dostawie wody - Sądkowa, Roztoki, Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że 25.10.2019 r. od godziny 7.30 do 15.00 w miejscowości Sądkowa, Roztoki i Tarnowiec w stronę Brzezówki nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Odbiór popiołu

  GPGK w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przypomina, że od 15.10.2019 r. będzie odbierany popiół. Dodatkowo informujemy, że odpady komunalne w workach z wagą powyżej 25 kg nie będą odbierane od mieszkańców.

 • Ogłoszenie o zamówieniu - dostawa paliw

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: Dostawa hurtowa oleju napędowego i benzyny do zbiornika zlokalizowanego na stacji paliw w Tarnowcu będącą własnością GPGK w Tarnowcu sp. z o.o.

Sport

Mapa-kontakt