^ Idź do góry
facebook

Ogłoszenie dotyczące przejazdów kolejowych

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Tarnowcu podaje poniżej do publicznej wiadomości fragment treści pisma otrzymanego od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie dotyczącego przejazdów kolejowych usytuowanych w ciągu dróg wewnętrznych na terenie Gminy Tarnowiec.

(Wyciąg z pisma z dnia 16.08.2017r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Rzeszowie).

„PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie w nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji oraz informacji otrzymanej pismem Nr WG.7222.1.2016 z dnia 04.11.2016r, że wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe na linii kolejowej Nr 108 Stróże – Krościenko usytuowane na terenie UG Tarnowiec przebiegają w ciągu dróg gminnych wewnętrznych w związku z poleceniem Centrali Spółki informuje:

 1. Warunkiem pozostawienia przejazdów w dotychczasowej kategorii jest pisemna deklaracja UG Tarnowiec o podjęciu kroków w kierunku zmiany statusu dróg na drogi publiczne. W przeciwnym wypadku Zakład podejmie kroki w kierunku zmiany kategorii przejazdów na kategorię F tj. użytku niepublicznego lub ich likwidacji w przypadku braku zgody na zawarcie Umowy.

Zgodnie z § 12 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015r (Dz. U. 2015r poz. 1744) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie przejazdy kolejowo-drogowe usytuowane w ciągu dróg niepublicznych mogą funkcjonować tylko, jako przejazdy użytku niepublicznego tj. kategorii F, na podstawie zawartej umowy (odpłatnej) pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych a użytkownikiem przejazdu. Przejazd musi być wyposażony w rogatki stale zamknięte na klucz (kłódkę), otwierane w razie potrzeby przez użytkownika przejazdu. Dodatkowo informujemy, że za zabudowę rogatek, utrzymanie i konserwację przejazdu kat F (między innymi utrzymywanie rogatek w stanie sprawności technicznej oraz utrzymywanie i oczyszczanie żłobków) jak również za bezpieczeństwo na przejeździe całkowicie odpowiadać będzie użytkownik przejazdu, który zawarł umowę. W przypadku braku zgłoszenia przyszłego użytkownika przejazdu kategorii F, czyli użytku niepublicznego zdecydowanego na zawarcie stosownej umowy Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie działając na polecenie Centrali Spółki rozpocznie w terminie 30 dni procedurę jego likwidacji, o czym należy poinformować wszystkich zainteresowanych.

Nasza Spółka, jako zarządca kolei została zobowiązana w terminie do 2020r do dostosowania przejazdów kolejowo-drogowych do warunków określonych w ww. Rozporządzeniu (§93)”.

Jednocześnie informujemy, że Gmina Tarnowiec podjęła działania zmierzające do zmiany statusu dwóch dróg wewnętrznych w miejscowości Brzezówka, w ciągu których zlokalizowane są przejazdy kolejowe na drogi publiczne, w związku z faktem, że drogi te stanowią ważny łącznik komunikacyjny dla zlokalizowanych przy tych drogach osiedlach mieszkaniowych.

Ze względu na brak możliwości przekształcenia dróg wewnętrznych w m. Gliniczek (2 przejazdy kolejowe) oraz Tarnowiec (1 przejazd kolejowy) na drogi publiczne informujemy, że przejazdy kolejowe zlokalizowane w ciągu tych dróg mogą jedynie funkcjonować jako przejazdy użytku niepublicznego (kategoria F) na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu (np. osobą fizyczną).

W związku z powyższym informujemy, że osoby chętne do korzystania z przejazdów kolejowych w m. Gliniczek i Tarnowiec muszą zawrzeć umowę pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych na korzystanie z przejazdu.

Dane adresowe:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie
Dział Nawierzchni, Obiektów Inżynieryjnych,
Budynków i Budowli oraz Inwestycji
Ul. Batorego 24
35-005 Rzeszów
tel. 17 711 23 55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 • Premie dla młodych rolników
  Premie dla młodych rolników
 • Modernizacja gospodarstw rolnych
  Modernizacja gospodarstw rolnych
 • List Prezesa KRUS
  List Prezesa KRUS

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Gminny Dzień Matki we Wrocance

  W niedzielę 27 maja odbył się Gminny Dzień Matki we Wrocance, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich we Wrocance oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

 • VI Bieg Uliczny oraz III Zawody Nordic Walking

  Zapraszamy na VI Bieg Uliczny oraz III Zawody Nordic Walking, które odbędą się na stadionie sportowym w Celuśnicy 10 czerwca 2018 roku.

 • Najładniejsza Palma Wielkanocna

  Ponad 100 uczestników, uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, wzięło udział w XIX Konkursie na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2018".

 • I po feriach…

  To, że szybko minęły nie budzi wątpliwości. To, że były pełne atrakcji i ciekawych propozycji to fakt! Ferie zimowe 2018 rozpoczęliśmy artystycznie dzięki warsztatom malowania na szkle. Warsztaty poprowadzili Państwo Samborscy z Pracowni MalGaleria w Jaśle. Dzieci krok po kroku poznały tę trudną technikę.

 • Spotkanie przy Wigilijnym Stole

  21 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyło się uroczyste spotkanie przy Wigilijnym Stole. Podczas wspólnej wieczerzy i rozbrzmiewającego śpiewu kolęd dał się wyczuć prawdziwy duch świąt a Boże Narodzenie to święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem.

GPGK

 • Decyzja o zatwierdzeniu taryf na wodę i ścieki

  Decyzja Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z siedzibą w Rzeszowie o zatwierdzeniu taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Tarnowiec

 • Informacja

  Informujemy, że dzień 4 maja 2018 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Gminnym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnym w Tarnowcu.

 • Informacja

  Informujemy, że dzień 30 marca 2018 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Gminnym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu, w zamian za święto przypadające w sobotę 6 stycznia 2018 r.

 • Informacja

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością informuje, że odpady komunalne w workach z wagą powyżej 25 kg nie będą  odbierane od mieszkańców.

 • Ankieta - zbiorniki bezodpływowe

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z o. o. informuje, że gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Sport

 • Nagrody Wójta Gminy Tarnowiec dla sportowców

  W dniu 24 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tarnowcu, po raz drugi odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Tarnowiec za wyniki, osiągnięcia sportowe oraz wkład w promocję kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Tarnowiec. Uhonorowano siedmiu sportowców i dwóch trenerów.

 • Finał Wojewódzki IMS w badmintonie

  W dniu 28 listopada 2017 r. w Straszęcinie odbył się Półfinał Wojewódzki w badmintona dziewcząt. W zawodach wzięło udział 19 drużyn podzielonych na 6 grup. Drużyna Gimnazjum z Tarnowca w składzie: Jessica Orzechowicz, Aleksandra Smalarz i Anna Sawicka spisała się wyśmienicie.

 • Mistrzostwa Podkarpacia Badmintona

  11 czerwca 2017 r. w Jedliczu odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Badmintona - turniej kończący zmagania podkarpackich badmintonistów na krajowych i międzynarodowych kortach w sezonie 2016/2017. Na Hali GOSiR rozegrane zostały zawody w 5 kategoriach wiekowych.

 • Drużynowe Biegi Przełajowe

  Awans do Finału Wojewódzkiego drużyny dziewcząt z Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim. I miejsce indywidualnie Agnieszki Chorzępy w kategorii szkół gimnazjalnych.

 • Mistrzostwa powiatu w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

  Kolejny grad medali dla uczniów z ZSP w Łubnie Szlacheckim podczas mistrzostw powiatu w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

Mapa-kontakt