^ Idź do góry
facebook

Ogłoszenie dotyczące przejazdów kolejowych

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Tarnowcu podaje poniżej do publicznej wiadomości fragment treści pisma otrzymanego od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie dotyczącego przejazdów kolejowych usytuowanych w ciągu dróg wewnętrznych na terenie Gminy Tarnowiec.

(Wyciąg z pisma z dnia 16.08.2017r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Rzeszowie).

„PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie w nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji oraz informacji otrzymanej pismem Nr WG.7222.1.2016 z dnia 04.11.2016r, że wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe na linii kolejowej Nr 108 Stróże – Krościenko usytuowane na terenie UG Tarnowiec przebiegają w ciągu dróg gminnych wewnętrznych w związku z poleceniem Centrali Spółki informuje:

 1. Warunkiem pozostawienia przejazdów w dotychczasowej kategorii jest pisemna deklaracja UG Tarnowiec o podjęciu kroków w kierunku zmiany statusu dróg na drogi publiczne. W przeciwnym wypadku Zakład podejmie kroki w kierunku zmiany kategorii przejazdów na kategorię F tj. użytku niepublicznego lub ich likwidacji w przypadku braku zgody na zawarcie Umowy.

Zgodnie z § 12 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015r (Dz. U. 2015r poz. 1744) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie przejazdy kolejowo-drogowe usytuowane w ciągu dróg niepublicznych mogą funkcjonować tylko, jako przejazdy użytku niepublicznego tj. kategorii F, na podstawie zawartej umowy (odpłatnej) pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych a użytkownikiem przejazdu. Przejazd musi być wyposażony w rogatki stale zamknięte na klucz (kłódkę), otwierane w razie potrzeby przez użytkownika przejazdu. Dodatkowo informujemy, że za zabudowę rogatek, utrzymanie i konserwację przejazdu kat F (między innymi utrzymywanie rogatek w stanie sprawności technicznej oraz utrzymywanie i oczyszczanie żłobków) jak również za bezpieczeństwo na przejeździe całkowicie odpowiadać będzie użytkownik przejazdu, który zawarł umowę. W przypadku braku zgłoszenia przyszłego użytkownika przejazdu kategorii F, czyli użytku niepublicznego zdecydowanego na zawarcie stosownej umowy Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie działając na polecenie Centrali Spółki rozpocznie w terminie 30 dni procedurę jego likwidacji, o czym należy poinformować wszystkich zainteresowanych.

Nasza Spółka, jako zarządca kolei została zobowiązana w terminie do 2020r do dostosowania przejazdów kolejowo-drogowych do warunków określonych w ww. Rozporządzeniu (§93)”.

Jednocześnie informujemy, że Gmina Tarnowiec podjęła działania zmierzające do zmiany statusu dwóch dróg wewnętrznych w miejscowości Brzezówka, w ciągu których zlokalizowane są przejazdy kolejowe na drogi publiczne, w związku z faktem, że drogi te stanowią ważny łącznik komunikacyjny dla zlokalizowanych przy tych drogach osiedlach mieszkaniowych.

Ze względu na brak możliwości przekształcenia dróg wewnętrznych w m. Gliniczek (2 przejazdy kolejowe) oraz Tarnowiec (1 przejazd kolejowy) na drogi publiczne informujemy, że przejazdy kolejowe zlokalizowane w ciągu tych dróg mogą jedynie funkcjonować jako przejazdy użytku niepublicznego (kategoria F) na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu (np. osobą fizyczną).

W związku z powyższym informujemy, że osoby chętne do korzystania z przejazdów kolejowych w m. Gliniczek i Tarnowiec muszą zawrzeć umowę pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych na korzystanie z przejazdu.

Dane adresowe:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie
Dział Nawierzchni, Obiektów Inżynieryjnych,
Budynków i Budowli oraz Inwestycji
Ul. Batorego 24
35-005 Rzeszów
tel. 17 711 23 55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Ferie 2019

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia zbliżających się FERII ZIMOWYCH 2019. Przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć, wyjazdów, warsztatów. Pozostały te, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale mamy też kilka nowości.

 • III Marszobieg w Dobrucowej

  Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę Listopada, miłośnicy biegania oraz Nordic Walking spotkali się w Dobrucowej na Marszobiegu Pamięci Obozu Hitlerowskiego w Szebniach.

 • 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich, którego trasa przebiega przez Gminę Tarnowiec. Kolumna wyścigu przejedzie drogami gminy w godzinach 12:30 - 13:15. Niedziela 12 sierpnia - zapraszamy.

 • Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi 2018

  Jubileuszowa X edycja festiwalu, na który gorąco zapraszają: Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec. Festiwal odbędzie się 19 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

 • Gminny Dzień Matki we Wrocance

  W niedzielę 27 maja odbył się Gminny Dzień Matki we Wrocance, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich we Wrocance oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

GPGK

 • Przerwa w dostawie wody!

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu, informuje, że w dniu 11 marca br. (tj. poniedziałek) nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana awarią w miejscowościach Tarnowiec, Roztoki, Sądkowa, Dobrucowa.

 • Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Dobrucowa przewiduje się przerwy w dostawie wody w dniu 23.01.2019 r. do czasu usunięcia awarii.

 • Przetarg - Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: Wyłonienie Wykonawców robót w ramach Projektu "Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody, stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej na obszarze Gminy Tarnowiec".

 • Trudne warunki drogowe

  Szanowni Państwo.W związku z trudną sytuacją na drogach prosimy o ostrożną jazdę. Nasze służby dokładają wszelkich starań aby zapewnić przejezdność. Wszystkie jednostki zostały skierowane w teren i pracują tam od wczesnych godzin porannych. Raz jeszcze prosimy o szczególną ostrożność na drogach i wyrozumiałość.

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2019 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2019 rok.

Sport

Mapa-kontakt