^ Idź do góry
facebook

Ogłoszenie dotyczące przejazdów kolejowych

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Tarnowcu podaje poniżej do publicznej wiadomości fragment treści pisma otrzymanego od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie dotyczącego przejazdów kolejowych usytuowanych w ciągu dróg wewnętrznych na terenie Gminy Tarnowiec.

(Wyciąg z pisma z dnia 16.08.2017r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Rzeszowie).

„PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie w nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji oraz informacji otrzymanej pismem Nr WG.7222.1.2016 z dnia 04.11.2016r, że wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe na linii kolejowej Nr 108 Stróże – Krościenko usytuowane na terenie UG Tarnowiec przebiegają w ciągu dróg gminnych wewnętrznych w związku z poleceniem Centrali Spółki informuje:

 1. Warunkiem pozostawienia przejazdów w dotychczasowej kategorii jest pisemna deklaracja UG Tarnowiec o podjęciu kroków w kierunku zmiany statusu dróg na drogi publiczne. W przeciwnym wypadku Zakład podejmie kroki w kierunku zmiany kategorii przejazdów na kategorię F tj. użytku niepublicznego lub ich likwidacji w przypadku braku zgody na zawarcie Umowy.

Zgodnie z § 12 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015r (Dz. U. 2015r poz. 1744) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie przejazdy kolejowo-drogowe usytuowane w ciągu dróg niepublicznych mogą funkcjonować tylko, jako przejazdy użytku niepublicznego tj. kategorii F, na podstawie zawartej umowy (odpłatnej) pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych a użytkownikiem przejazdu. Przejazd musi być wyposażony w rogatki stale zamknięte na klucz (kłódkę), otwierane w razie potrzeby przez użytkownika przejazdu. Dodatkowo informujemy, że za zabudowę rogatek, utrzymanie i konserwację przejazdu kat F (między innymi utrzymywanie rogatek w stanie sprawności technicznej oraz utrzymywanie i oczyszczanie żłobków) jak również za bezpieczeństwo na przejeździe całkowicie odpowiadać będzie użytkownik przejazdu, który zawarł umowę. W przypadku braku zgłoszenia przyszłego użytkownika przejazdu kategorii F, czyli użytku niepublicznego zdecydowanego na zawarcie stosownej umowy Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie działając na polecenie Centrali Spółki rozpocznie w terminie 30 dni procedurę jego likwidacji, o czym należy poinformować wszystkich zainteresowanych.

Nasza Spółka, jako zarządca kolei została zobowiązana w terminie do 2020r do dostosowania przejazdów kolejowo-drogowych do warunków określonych w ww. Rozporządzeniu (§93)”.

Jednocześnie informujemy, że Gmina Tarnowiec podjęła działania zmierzające do zmiany statusu dwóch dróg wewnętrznych w miejscowości Brzezówka, w ciągu których zlokalizowane są przejazdy kolejowe na drogi publiczne, w związku z faktem, że drogi te stanowią ważny łącznik komunikacyjny dla zlokalizowanych przy tych drogach osiedlach mieszkaniowych.

Ze względu na brak możliwości przekształcenia dróg wewnętrznych w m. Gliniczek (2 przejazdy kolejowe) oraz Tarnowiec (1 przejazd kolejowy) na drogi publiczne informujemy, że przejazdy kolejowe zlokalizowane w ciągu tych dróg mogą jedynie funkcjonować jako przejazdy użytku niepublicznego (kategoria F) na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu (np. osobą fizyczną).

W związku z powyższym informujemy, że osoby chętne do korzystania z przejazdów kolejowych w m. Gliniczek i Tarnowiec muszą zawrzeć umowę pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych na korzystanie z przejazdu.

Dane adresowe:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie
Dział Nawierzchni, Obiektów Inżynieryjnych,
Budynków i Budowli oraz Inwestycji
Ul. Batorego 24
35-005 Rzeszów
tel. 17 711 23 55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 • Ferie 2018
  Ferie 2018

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • I po feriach…

  To, że szybko minęły nie budzi wątpliwości. To, że były pełne atrakcji i ciekawych propozycji to fakt! Ferie zimowe 2018 rozpoczęliśmy artystycznie dzięki warsztatom malowania na szkle. Warsztaty poprowadzili Państwo Samborscy z Pracowni MalGaleria w Jaśle. Dzieci krok po kroku poznały tę trudną technikę.

 • Spotkanie przy Wigilijnym Stole

  21 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyło się uroczyste spotkanie przy Wigilijnym Stole. Podczas wspólnej wieczerzy i rozbrzmiewającego śpiewu kolęd dał się wyczuć prawdziwy duch świąt a Boże Narodzenie to święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem.

 • Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek dla Roberta Majewskiego

  W niedzielę 17 grudnia, sala Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu, rozbrzmiała kolędami i pastorałkami podczas Charytatywnego Koncertu Kolęd i Pastorałek dla Roberta Majewskiego z Sadkowej.

 • Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w sobotę, 11 listopada, uroczystą mszą świętą w Sanktuarium MBZ w Tarnowcu, której przewodniczył ks. Kustosz Jerzy Uchman.

 • II Marszobieg Pamięci Ofiar Obozu Hitlerowskiego

  W niedzielę, 5 Listopada miłośnicy biegania oraz marszu Nordic Walking spotkali się w Dobrucowej podczas II Marszobiegu Pamięci Ofiar Obozu Hitlerowskiego. Spotkanie zgromadziło ponad 60 uczestników.

GPGK

 • Informacja

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością informuje, że odpady komunalne w workach z wagą powyżej 25 kg nie będą  odbierane od mieszkańców.

 • Ankieta - zbiorniki bezodpływowe

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z o. o. informuje, że gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  Informujemy, że w dniach od 13 do 15 listopada 2017r. będą odbierane odpady wielkogabarytowe!

 • Ogłoszenie

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. Z o. o. informuje, że w dniu 14 sierpnia 2017 r. (tj. poniedziałek) będzie nieczynne.

 • Dostawa hurtowa oleju i benzyny

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ogłasza przetarg nieograniczony na Dostawę hurtową oleju napędowego i benzyny do zbiornika zlokalizowanego na stacji paliw w Tarnowcu będącej własnością GPGK w Tarnowcu sp. z o.o.

Sport

 • Finał Wojewódzki IMS w badmintonie

  W dniu 28 listopada 2017 r. w Straszęcinie odbył się Półfinał Wojewódzki w badmintona dziewcząt. W zawodach wzięło udział 19 drużyn podzielonych na 6 grup. Drużyna Gimnazjum z Tarnowca w składzie: Jessica Orzechowicz, Aleksandra Smalarz i Anna Sawicka spisała się wyśmienicie.

 • Mistrzostwa Podkarpacia Badmintona

  11 czerwca 2017 r. w Jedliczu odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Badmintona - turniej kończący zmagania podkarpackich badmintonistów na krajowych i międzynarodowych kortach w sezonie 2016/2017. Na Hali GOSiR rozegrane zostały zawody w 5 kategoriach wiekowych.

 • Drużynowe Biegi Przełajowe

  Awans do Finału Wojewódzkiego drużyny dziewcząt z Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim. I miejsce indywidualnie Agnieszki Chorzępy w kategorii szkół gimnazjalnych.

 • Mistrzostwa powiatu w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

  Kolejny grad medali dla uczniów z ZSP w Łubnie Szlacheckim podczas mistrzostw powiatu w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

 • Ogłoszenie otwartego konkursu wniosków

  Wójt Gminy Tarnowiec ogłasza otwarty konkurs wniosków na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na terenie Gminy Tarnowiec w 2017 r.

Mapa-kontakt