^ Idź do góry
facebook

Odstrzał sanitarny dzików

INFORMACJA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jaśle przekazuje Rozporządzenie nr 1/2018 z dnia 8 maja 2018 r. (Dz. Urz. Woj. 2018.2293) w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu jasielskiego

ROZPORZĄDZENIE NR 1/2018 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII
W JAŚLE

z dnia 8 maja 2018 r.

w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu jasielskiego

Na podstawie art.45 ust. 1 pkt 8, 8b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2017 r. poz. 1855 z późń. zm.) zarządza się, co następuje:

§ 1. Dzierżawcom obwodów łowieckich: nr 150 pk - Kołu Łowieckiemu "Jedność" Kołaczyce, nr 153 pk - Kołu Łowieckiemu "Sokół" Jasło, nr 163 pk - Kołu Łowieckiemu "Jarząbek" Jasło, 171 pk - Kołu Łowieckiemu „Magóra" Pielgrzymka, nr 172pk - Kołu Łowieckiemu „Gwardia" Jasło , nr 197 pk - Kołu Łowieckiemu "Zacisze" Krosno oraz obwodu nr 198 pk - Kołu Łowieckiemu "Ryś" Krempna , obejmującym obwody łowieckie znajdujące się na terenie gmin: Brzyska, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn, Tarnowiec w powiecie jasielskim nakazuje się:

 1. Przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików na obszarze tych obwodów w ilości 25 sztuk, z przydziałem na odstrzał
  1. 4 sztuk dzików dla Koła Łowieckiego „Jedność" Kołaczyce na terenie obwodu łowieckiego nr 150 pk oraz
  2. 6 sztuk dzików dla Koła Łowieckiego "Sokół" Jasło na terenie obwodu łowieckiego 153 pk oraz
  3. 4 sztuk dzików dla Koła Łowieckiego ""Jarzabek" Jasło na terenie obwodu łowieckiego nr 163 pk oraz
  4. 2 sztuk dzików dla Koła Łowieckiego „Magóra" Pielgrzymka na terenie obwodu łowieckiego nr 171 pk oraz
  5. 5 sztuk dzików dla Koła Łowieckiego „Gwardia" Jasło na terenie obwodu łowieckiego nr 172 pk oraz
  6. 2 sztuk dzików dla Koła Łowieckiego „Zacisze" Krosno na terenie obwodu łowieckiego nr 197 pk oraz
  7. 2 sztuk dzików dla Koła Łowieckiego „Ryś" Krempna na terenie obwodu łowieckiego nr 198 pk o w terminie do dnia 15 lipca 2018 r.
 2. Zagospodarowanie tusz odstrzelonych dzików przez ich utylizację lub przeznaczenie do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego.

§ 2. Zgłaszanie Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Jaśle faktu odstrzału sanitarnego dzika. § 3. Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie gmin: Brzyska, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn, Tarnowiec w powiecie jasielskim.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jaśle Andrzej Smyka

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Ferie 2019

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia zbliżających się FERII ZIMOWYCH 2019. Przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć, wyjazdów, warsztatów. Pozostały te, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale mamy też kilka nowości.

 • III Marszobieg w Dobrucowej

  Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę Listopada, miłośnicy biegania oraz Nordic Walking spotkali się w Dobrucowej na Marszobiegu Pamięci Obozu Hitlerowskiego w Szebniach.

 • 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich, którego trasa przebiega przez Gminę Tarnowiec. Kolumna wyścigu przejedzie drogami gminy w godzinach 12:30 - 13:15. Niedziela 12 sierpnia - zapraszamy.

 • Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi 2018

  Jubileuszowa X edycja festiwalu, na który gorąco zapraszają: Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec. Festiwal odbędzie się 19 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

 • Gminny Dzień Matki we Wrocance

  W niedzielę 27 maja odbył się Gminny Dzień Matki we Wrocance, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich we Wrocance oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

GPGK

 • Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Dobrucowa przewiduje się przerwy w dostawie wody w dniu 23.01.2019 r. do czasu usunięcia awarii.

 • Przetarg - Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: Wyłonienie Wykonawców robót w ramach Projektu "Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody, stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej na obszarze Gminy Tarnowiec".

 • Trudne warunki drogowe

  Szanowni Państwo.W związku z trudną sytuacją na drogach prosimy o ostrożną jazdę. Nasze służby dokładają wszelkich starań aby zapewnić przejezdność. Wszystkie jednostki zostały skierowane w teren i pracują tam od wczesnych godzin porannych. Raz jeszcze prosimy o szczególną ostrożność na drogach i wyrozumiałość.

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2019 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2019 rok.

 • Zmiana terminu odbioru odpadów!

  GPGK w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że w związku z tym, że 12 listopad 2018 r. jest dniem ustawowo wolnym od pracy to odbiór odpadów ulegających biodegradacji będzie przeprowadzony 13 listopada wraz z popiołem.

Sport

Mapa-kontakt