^ Idź do góry
facebook

Komunikat Wojewody Podkarpackiego

Komunikat Wojewody PodkarpackiegoKomunikat Wojewody Podkarpackiego w sprawie uruchomienia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń.

Komunikat
Wojewody Podkarpackiego

w sprawie uruchomienia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń.

Informuję, że z dniem 18 kwietnia 2008 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające w kraju program zwalczania choroby Aujeszkyego u świń -zakaźnej wirusowej choroby występującej u zwierząt.

Podstawowymi celami programu są - uwolnienie wszystkich stad świń od choroby, swobodny obrót zwierzętami, w tym handel z krajami urzędowo wolnymi oraz rozwój sektora rolnego gospodarki.

Program jest skierowany do społeczności rolniczej, w szczególności posiadaczy i hodowców trzody chlewnej. Badaniami próbek krwi objęte będą wszystkie stada utrzymujące więcej niż jedno zwierzę i zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Inspekcja Weterynaryjna województwa podkarpackiego planuje rozpoczęcie badań w naszym regionie w miesiącu czerwcu. Do tego czasu rolnicy utrzymujący więcej niż jedną świnię, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku rejestracji stada, powinni niezwłocznie dokonać zgłoszenia we właściwym miejscowo biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności wiejskiej uruchomiono szybką 1-dniową procedurę rejestracji. Stada nie zarejestrowane i nie objęte badaniami będą zablokowane dla sprzedaży z nich zwierząt do obrotu i handlu oraz do zatwierdzonych rzeźni.

Program jest w całości finansowany ze środków budżetu państwa, a za jego realizację odpowiada Inspekcja Weterynaryjna. W związku z faktem, że badania te są obowiązkowe, pod rygorem przewidzianych w prawie sankcji karnych, apeluję o udzielanie pomocy urzędowym lekarzom weterynarii, którzy trafią do Państwa gospodarstw.

 

Wojewoda Podkarpacki

Mirosław Karapyta 

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Gminny Dzień Dziecka

  1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę – Gminny Dzień Dziecka – Piknik pełen emocji! Start godzina 15:00 Stadion Sportowy w Tarnowcu.Przygotowaliśmy wiele atrakcji: wspaniałe zabawy, konkursy rodzinne i tańce z Animatorami z Kinder Sid. Ponadto dmuchańce, możliwość pomalowania twarzy, wata cukrowa, popcorn. Atrakcyjne warsztaty ceramiczne z różnymi technikami zaprezentuje i poprowadzi Ceramikarnia UULI. Wraz ze strażakami rozegramy wiele gier i zabaw sportowych.

 • Wyniki Konkursu Fotograficznego - Pierwsza pora roku - WIOSNA

  Z radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego pt: „Pierwsza pora roku – WIOSNA”.  Spośród nadesłanych prac, które spełniały kryteria regulaminu Jury wybrało zwycięskie zdjęcia. Nagrodami w konkursie są karty prezentowe do salonów Empik.

 • Uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  W dniu 3 maja w Tarnowcu odbyły się uroczystości z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w której uczestniczyli mieszkańcy i zaproszeni goście: Wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Pękala, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Tarnowcu - druh Wiktor Barański, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomiej Smyka, Sołtys Tarnowca Aleksandra Ginalska, Jan Kobak.

 • Ogłoszenie

  Informujemy, że w dniu 2 maja 2019r. (tj. czwartek) Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu,  będzie nieczynny.

 • Stowarzyszenie Wiecznie Młodzi - wycieczka do Przemyśla

  25 kwietnia Seniorzy ze Stowarzyszenia Wiecznie Młodzi działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu wybrali się na wycieczkę do Przemyśla.

GPGK

Sport

Mapa-kontakt