^ Idź do góry
facebook

Komunikat Wojewody Podkarpackiego

Komunikat Wojewody PodkarpackiegoKomunikat Wojewody Podkarpackiego w sprawie uruchomienia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń.

Komunikat
Wojewody Podkarpackiego

w sprawie uruchomienia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń.

Informuję, że z dniem 18 kwietnia 2008 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające w kraju program zwalczania choroby Aujeszkyego u świń -zakaźnej wirusowej choroby występującej u zwierząt.

Podstawowymi celami programu są - uwolnienie wszystkich stad świń od choroby, swobodny obrót zwierzętami, w tym handel z krajami urzędowo wolnymi oraz rozwój sektora rolnego gospodarki.

Program jest skierowany do społeczności rolniczej, w szczególności posiadaczy i hodowców trzody chlewnej. Badaniami próbek krwi objęte będą wszystkie stada utrzymujące więcej niż jedno zwierzę i zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Inspekcja Weterynaryjna województwa podkarpackiego planuje rozpoczęcie badań w naszym regionie w miesiącu czerwcu. Do tego czasu rolnicy utrzymujący więcej niż jedną świnię, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku rejestracji stada, powinni niezwłocznie dokonać zgłoszenia we właściwym miejscowo biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności wiejskiej uruchomiono szybką 1-dniową procedurę rejestracji. Stada nie zarejestrowane i nie objęte badaniami będą zablokowane dla sprzedaży z nich zwierząt do obrotu i handlu oraz do zatwierdzonych rzeźni.

Program jest w całości finansowany ze środków budżetu państwa, a za jego realizację odpowiada Inspekcja Weterynaryjna. W związku z faktem, że badania te są obowiązkowe, pod rygorem przewidzianych w prawie sankcji karnych, apeluję o udzielanie pomocy urzędowym lekarzom weterynarii, którzy trafią do Państwa gospodarstw.

 

Wojewoda Podkarpacki

Mirosław Karapyta 

 • Wnioski o dopłaty
  Wnioski o dopłaty

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Pod koniec stycznia br. w Kalwarii Zebrzydowskiej w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży. Z okolicznych województw, miast i miejscowości na konkurs zgłosiło się 88 solistów i 42 zespoły wokalne z różnych kategorii wiekowych. Wśród uczestników znalazła się również utalentowana wokalnie młodzież z naszej gminy.

 • Zakończenie Szkolenia w ramach Projektu "W sieci bez barier"

  We czwartek 13.02 miało miejsce uroczyste zakończenie szkolenia, realizowanego w ramach Projektu Unijnego "W sieci bez barier" . Głównym celem Projektu było podniesienie umiejętności korzystania z Internetu wśród mieszkańców gminy Tarnowiec.

 • Finałowy koncert XXV edycji konkursu „Na nutę kantyczek”.

  19 stycznia w Jasielskim Domu Kultury wśród donośnie rozbrzmiewających staropolskich i współczesnych kolęd i pastorałek odbył się finałowy koncert XXV edycji konkursu „Na nutę kantyczek”. W koncercie wzięli udział laureaci, wśród których znalazł się zespół TARNINA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu, zajmując I miejsce w kategorii zespołów...

 • Ferie zimowe z GOK

  Zapraszamy serdecznie dzieci do udziału w zajęciach i wyjazdach, organizowanych podczas ferii zimowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu...

 • Informacja

  Informujemy, że w dniach od 24.12.2019r. do 06.01.2020 Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu będzie nieczynny.

GPGK

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2020 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnowiec na rok 2020.

 • UWAGA! Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 07.12.2019 r. do godzin popołudniowych wystąpią przerwy w dostawie wody spowodowane awarią wodociągu.

 • Przerwy w dostawie wody - Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 28.11.2019 r. od godziny 8.00 do ok. 12.00 w miejscowości Tarnowiec nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Przerwy w dostawie wody - Sądkowa, Roztoki, Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że 25.10.2019 r. od godziny 7.30 do 15.00 w miejscowości Sądkowa, Roztoki i Tarnowiec w stronę Brzezówki nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Odbiór popiołu

  GPGK w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przypomina, że od 15.10.2019 r. będzie odbierany popiół. Dodatkowo informujemy, że odpady komunalne w workach z wagą powyżej 25 kg nie będą odbierane od mieszkańców.

Sport

Mapa-kontakt