^ Idź do góry
facebook

Komunikat Wojewody Podkarpackiego

Komunikat Wojewody PodkarpackiegoKomunikat Wojewody Podkarpackiego w sprawie uruchomienia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń.

Komunikat
Wojewody Podkarpackiego

w sprawie uruchomienia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń.

Informuję, że z dniem 18 kwietnia 2008 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające w kraju program zwalczania choroby Aujeszkyego u świń -zakaźnej wirusowej choroby występującej u zwierząt.

Podstawowymi celami programu są - uwolnienie wszystkich stad świń od choroby, swobodny obrót zwierzętami, w tym handel z krajami urzędowo wolnymi oraz rozwój sektora rolnego gospodarki.

Program jest skierowany do społeczności rolniczej, w szczególności posiadaczy i hodowców trzody chlewnej. Badaniami próbek krwi objęte będą wszystkie stada utrzymujące więcej niż jedno zwierzę i zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Inspekcja Weterynaryjna województwa podkarpackiego planuje rozpoczęcie badań w naszym regionie w miesiącu czerwcu. Do tego czasu rolnicy utrzymujący więcej niż jedną świnię, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku rejestracji stada, powinni niezwłocznie dokonać zgłoszenia we właściwym miejscowo biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności wiejskiej uruchomiono szybką 1-dniową procedurę rejestracji. Stada nie zarejestrowane i nie objęte badaniami będą zablokowane dla sprzedaży z nich zwierząt do obrotu i handlu oraz do zatwierdzonych rzeźni.

Program jest w całości finansowany ze środków budżetu państwa, a za jego realizację odpowiada Inspekcja Weterynaryjna. W związku z faktem, że badania te są obowiązkowe, pod rygorem przewidzianych w prawie sankcji karnych, apeluję o udzielanie pomocy urzędowym lekarzom weterynarii, którzy trafią do Państwa gospodarstw.

 

Wojewoda Podkarpacki

Mirosław Karapyta 

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Ferie 2019

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia zbliżających się FERII ZIMOWYCH 2019. Przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć, wyjazdów, warsztatów. Pozostały te, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale mamy też kilka nowości.

 • III Marszobieg w Dobrucowej

  Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę Listopada, miłośnicy biegania oraz Nordic Walking spotkali się w Dobrucowej na Marszobiegu Pamięci Obozu Hitlerowskiego w Szebniach.

 • 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich, którego trasa przebiega przez Gminę Tarnowiec. Kolumna wyścigu przejedzie drogami gminy w godzinach 12:30 - 13:15. Niedziela 12 sierpnia - zapraszamy.

 • Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi 2018

  Jubileuszowa X edycja festiwalu, na który gorąco zapraszają: Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec. Festiwal odbędzie się 19 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

 • Gminny Dzień Matki we Wrocance

  W niedzielę 27 maja odbył się Gminny Dzień Matki we Wrocance, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich we Wrocance oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

GPGK

 • Przerwa w dostawie wody!

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu, informuje, że w dniu 11 marca br. (tj. poniedziałek) nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana awarią w miejscowościach Tarnowiec, Roztoki, Sądkowa, Dobrucowa.

 • Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Dobrucowa przewiduje się przerwy w dostawie wody w dniu 23.01.2019 r. do czasu usunięcia awarii.

 • Przetarg - Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: Wyłonienie Wykonawców robót w ramach Projektu "Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody, stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej na obszarze Gminy Tarnowiec".

 • Trudne warunki drogowe

  Szanowni Państwo.W związku z trudną sytuacją na drogach prosimy o ostrożną jazdę. Nasze służby dokładają wszelkich starań aby zapewnić przejezdność. Wszystkie jednostki zostały skierowane w teren i pracują tam od wczesnych godzin porannych. Raz jeszcze prosimy o szczególną ostrożność na drogach i wyrozumiałość.

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2019 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2019 rok.

Sport

Mapa-kontakt