^ Idź do góry
facebook

Informacja dla powodzin

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle
dot. bezpłatnych badań wody

W związku z kryzysową sytuacją spowodowaną intensywnymi opadami atmosferycznymi jakie odnotowano na terenie powiatu jasielskiego w ubiegłym tygodniu, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle informuje, że będzie realizował bezpłatne badania próbek wody ze studni przydomowych, które stanowią dla mieszkańców jedyne źródło zaopatrzenia w wodę, a które uległy zalaniu bądź podtopieniu. Zakres badania będzie obejmował oznaczenie zawartości bakterii grupy coli oraz Escherichia coli. Ewentualne poszerzenie zakresu badanych parametrów będzie możliwe za odpłatnością.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle przypomina ponadto o bezwzględnej konieczności .dokonania czyszczenia i dezynfekcji studni, jeżeli na skutek powodzi uległa ona zanieczyszczeniu. Próbki wody powinny być pobrane dopiero po przeprowadzeniu tych czynności, z uwzględnieniem zasad, które zostały ujęte w załącznikach do niniejszego komunikatu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle informuje, że środki do dezynfekcji zostały już przekazane do poszczególnych gmin, a w przypadku niedoszacowania potrzeb zgłaszanych przez gminy, istnieje możliwość składania kolejnych zapotrzebowań. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle informuje, że badania będą realizowane po wcześniejszym ustaleniu indywidualnego terminu dostarczenia próbki. W tym celu osoby zainteresowane powinny kontaktować się z Oddziałem Laboratoryjnym Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaśle, teł.: 13 446 30 09 wew. 36.

 • Nowe 500+
  Nowe 500+
 • Nowe 500+
  Nowe 500+
 • Targi Innowacji
  Targi Innowacji
 • Fonkurs fotograficzny
  Fonkurs fotograficzny

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Ferie zimowe z GOK

  Zapraszamy serdecznie dzieci do udziału w zajęciach i wyjazdach, organizowanych podczas ferii zimowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu...

 • Informacja

  Informujemy, że w dniach od 24.12.2019r. do 06.01.2020 Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu będzie nieczynny.

 • Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek

  W niedzielę 22 grudnia 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi - przedszkolaki z Przedszkola w Nowym Gliniku. Kolejno wystąpił zespół Tarnina pod przewodnictwem Pani Marty Kapały, Zespół Dworzanie oraz Potakowianki...

 • Spotkanie przy wigilijnym stole

  18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu przy wspólnym stole Wigilijnym spotkały się osoby starsze i samotne z terenu Gminy Tarnowiec, władze samorządowe: Zastępca Wójta Gminy Tarnowiec Krzysztof Augustyn, Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Jarosław Pękala...

 • VIII Edycja Konkursu 'Let's sing!

  16 grudnia 2019r. minął w NSP w Gliniku Polskim pod znakiem świątecznych przebojów w języku angielskim i niemieckim. To już VIII edycja konkursu 'Let's sing!' i czwarta o charakterze świątecznym...

GPGK

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2020 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnowiec na rok 2020.

 • UWAGA! Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 07.12.2019 r. do godzin popołudniowych wystąpią przerwy w dostawie wody spowodowane awarią wodociągu.

 • Przerwy w dostawie wody - Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 28.11.2019 r. od godziny 8.00 do ok. 12.00 w miejscowości Tarnowiec nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Przerwy w dostawie wody - Sądkowa, Roztoki, Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że 25.10.2019 r. od godziny 7.30 do 15.00 w miejscowości Sądkowa, Roztoki i Tarnowiec w stronę Brzezówki nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Odbiór popiołu

  GPGK w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przypomina, że od 15.10.2019 r. będzie odbierany popiół. Dodatkowo informujemy, że odpady komunalne w workach z wagą powyżej 25 kg nie będą odbierane od mieszkańców.

Sport

Mapa-kontakt