^ Idź do góry
facebook

ARiMR nabór wniosków o wsparcie dla gospodarstw zniszczonych przez powodzie

Rozpoczął się kolejny nabór wniosków o wsparcie na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez powodzie

Od 2 lutego do 15 marca 2011 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy z działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" finansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Termin ten podał do publicznej wiadomości Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej 18 stycznia 2011 r. za pośrednictwem portalu internetowego ARiMR oraz dziennika o zasięgu ogólnopolskim. To już trzeci nabór wniosków o przyznanie takiego wsparcia, poprzednie dwa zostały przeprowadzone w ubiegłym roku. Warunki przyznawania pomocy oraz dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o takie wsparcie są takie same jak w poprzednich naborach.

Uruchomienie naboru wniosków o przyznanie pomocy na "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" stało się możliwe po uzyskaniu przez Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego zgody Unii Europejskiej po zeszłorocznych powodziach w Polsce na uruchomienie w ramach PROW 2007-2013 tego nowego działania pomocowego i wygospodarowaniu na ten cel specjalnych środków finansowych. 13 września 2010 r. Minister Marek Sawicki podpisał rozporządzenie, które zawiera uregulowania dotyczące zasad, warunków i trybu udzielania pomocy finansowej dla rolników poszkodowanych przez powodzie i obsunięcia ziemi wraz z decyzją, że wsparcie  będzie udzielane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Budżet na udzielenie pomocy w ramach tego działania wynosi 100 milionów euro, czyli ok. 400 milionów złotych. Dotychczas, w ramach dwóch zeszłorocznych naborów w ARiMR zarejestrowano ponad 2,54 tys. wniosków, w których rolnicy ubiegają się o przyznanie wsparcia w łącznej wysokości blisko 183 milionów złotych. Wykorzystanie limitu przyznanej pomocy jest bliskie 47%.

Pomoc przyznawana w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych  oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" ma szczególny charakter. Dotyczy bowiem rolników, których gospodarstwa zostały w znacznym stopniu zniszczone podczas ubiegłorocznych powodzi i towarzyszących im obsunięć ziemi. Dlatego w ARiMR podjęte zostały działania, które mają na celu jak najszybszą i jak najsprawniejszą obsługę złożonych wniosków, oczywiście zgodnie z przepisami rozporządzenia MRiRW oraz obowiązującymi procedurami. W takie działania wpisuje się m. in. przyspieszenie publikacji na stronie internetowej ARiMR listy informującej o kolejności przysługiwania pomocy. Według przepisów rozporządzenia określających zasady przyznawania wsparcia w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych  oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" taka lista powinna zostać opublikowana na stronie internetowej ARiMR w ciągu 40 dni od zakończenia terminu składania wniosków. W przypadku pierwszego naboru, który odbył się od 30 września do 12 listopada 2010 r., informacja o kolejności przysługiwania pomocy powinna być opublikowana do 22 grudnia ubr., natomiast ARiMR podał ją po raz pierwszy już 15 grudnia ubr., czyli po 33 dniach od zakończenia naboru. Zgodnie z zapisami rozporządzenia MRiRW określającymi zasady przyznawania pomocy w tym działaniu, lista z kolejnością przysługiwania pomocy jest uaktualniana co siedem dni.
Jeszcze przed pierwszą publikacją listy, w ARiMR rozpoczęto proces weryfikacji złożonych w pierwszym naborze wniosków o przyznanie takiego wsparcia. Z rolnikami, których wnioski były kompletne i przeszły pozytywnie cały proces weryfikacji ARiMR podpisuje sukcesywnie umowy, do tej pory zawarto ich kilkadziesiąt. Niestety wiele złożonych wniosków, wymaga dokonania przez Wnioskodawców poprawek oraz uzupełnienia brakującej dokumentacji niezbędnej do ich dalszego procedowania. Dotychczas ARiMR wystąpiła do ponad 750 rolników z prośbą o uzupełnienie złożonych w pierwszym naborze dokumentów lub złożenie stosownych wyjaśnień. Dalsza weryfikacja takich wniosków będzie kontynuowana po dopełnieniu przez Wnioskodawców niezbędnych formalności.
 
 • Wnioski o dopłaty
  Wnioski o dopłaty

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Finałowy koncert XXV edycji konkursu „Na nutę kantyczek”.

  19 stycznia w Jasielskim Domu Kultury wśród donośnie rozbrzmiewających staropolskich i współczesnych kolęd i pastorałek odbył się finałowy koncert XXV edycji konkursu „Na nutę kantyczek”. W koncercie wzięli udział laureaci, wśród których znalazł się zespół TARNINA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu, zajmując I miejsce w kategorii zespołów...

 • Ferie zimowe z GOK

  Zapraszamy serdecznie dzieci do udziału w zajęciach i wyjazdach, organizowanych podczas ferii zimowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu...

 • Informacja

  Informujemy, że w dniach od 24.12.2019r. do 06.01.2020 Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu będzie nieczynny.

 • Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek

  W niedzielę 22 grudnia 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi - przedszkolaki z Przedszkola w Nowym Gliniku. Kolejno wystąpił zespół Tarnina pod przewodnictwem Pani Marty Kapały, Zespół Dworzanie oraz Potakowianki...

 • Spotkanie przy wigilijnym stole

  18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu przy wspólnym stole Wigilijnym spotkały się osoby starsze i samotne z terenu Gminy Tarnowiec, władze samorządowe: Zastępca Wójta Gminy Tarnowiec Krzysztof Augustyn, Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Jarosław Pękala...

GPGK

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2020 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnowiec na rok 2020.

 • UWAGA! Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 07.12.2019 r. do godzin popołudniowych wystąpią przerwy w dostawie wody spowodowane awarią wodociągu.

 • Przerwy w dostawie wody - Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 28.11.2019 r. od godziny 8.00 do ok. 12.00 w miejscowości Tarnowiec nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Przerwy w dostawie wody - Sądkowa, Roztoki, Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że 25.10.2019 r. od godziny 7.30 do 15.00 w miejscowości Sądkowa, Roztoki i Tarnowiec w stronę Brzezówki nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Odbiór popiołu

  GPGK w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przypomina, że od 15.10.2019 r. będzie odbierany popiół. Dodatkowo informujemy, że odpady komunalne w workach z wagą powyżej 25 kg nie będą odbierane od mieszkańców.

Sport

Mapa-kontakt