^ Idź do góry
facebook

Zwrot podatku akcyzowego za olej napędowy

Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

 
Informacja
dotycząca zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

  Urząd Gminy w Tarnowcu informuje, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 marca 2006 roku o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej producentom rolnym przysługuje zwrot tego podatku.
Zgodnie z art. 3 ust. 2 i 3 cytowanej wyżej ustawy za producenta rolnego uważa się osobę fizyczną będącą posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.
Za gospodarstwo rolne w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy o podatku rolnym uważa się obszar gruntów sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha fizycznych lub 1 ha przeliczeniowych. W przypadku, gdy grunty rolne stanowią przedmiot posiadania samoistnego i posiadania zależnego, zwrot podatku przysługuje posiadaczowi zależnemu. Oznacza to, że w przypadku gruntów będących w posiadaniu zależnym, zwrot podatku przysługuje posiadaczowi zależnemu tj. dzierżawcy, a nie właścicielowi.
W przypadku, gdy wnioskodawca jest dzierżawcą przedstawia on umowę dzierżawy, bądź oświadczenie właściciela. Natomiast, gdy grunty gospodarstwa rolnego stanowią przedmiot współposiadania zwrot podatku akcyzowego przysługuje temu współposiadaczowi, w stosunku do którego pozostali współposiadacze wyrazili pisemną zgodę (zgoda nie dotyczy współmałżonków).
Brak zgody któregokolwiek ze współposiadaczy gospodarstwa rolnego na dokonanie zwrotu podatku akcyzowego, uniemożliwia dokonanie takiego zwrotu. Jeżeli współposiadacz gospodarstwa rolnego nie żyje musi być przeprowadzone postępowanie spadkowe.

W terminie od 01 września 2007 r. do 30 września 2007 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza w zależności od położenia gruntów wraz z fakturami VAT (lub ich kopii) stanowiących dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01 marca 2007 r. do 31 sierpnia 2007 r. oraz umowy dzierżawy w przypadku dzierżawy grunt w ramach kwoty zwrotu podatku określonej na 2007 r.

Wniosek wraz z załącznikami są wyłączone z opłaty skarbowej.
Wniosek należy składać nieprzekraczalnym terminie jak wyżej w Urzędzie Gminy okój Nr 10.
Roczny limit zwrotu podatku akcyzowego na 2007 r. wynosi 0.55 zł/litr ( 86 litrów na 1 ha żytków rolnych.
Pieniądze wypłacane będą gotówka w kasie Urzędu Gminy lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
 • Nowe 500+
  Nowe 500+
 • Nowe 500+
  Nowe 500+
 • Targi Innowacji
  Targi Innowacji
 • Fonkurs fotograficzny
  Fonkurs fotograficzny

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Sekcja narciarska

    Nowa Sekcja w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu !!! Zapraszamy wszystkich chętnych, tych którzy już jeżdżą oraz tych którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem do udziału w zajęciach Sekcji Narciarskiej...

 • Bal Seniora - Czeluśnica 23.10.2019

    23 października w Czeluśnicy odbył się pierwszy uroczysty Bal Seniorów. Organizatorem tego wydarzenia były sołectwa Czeluśnica, Gąsówka, Gliniczek, Koła Gospodyń Wiejskich z tych miejscowości oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu...

 • IV Marszobieg - Dobrucowa 9.11.2019.

  W sobotę 9 Listopada w Dobrucowej odbył się IV Marszobieg poświęcony pamięci ofiar Obozu Hitlerowskiego w Szebniach. Sprzyjająca pogoda, oraz rosnąca popularność imprezy wynikająca z dobrej atmosfery panującej w poprzednich latach zaowocowała w tym roku udziałem 160 uczestników...

 • Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11.11.2019

  W poniedziałek 11 listopada odbyły się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium MBZ w Tarnowcu, której przewodniczył Kustosz Sanktuarium ks. Kanonik Paweł Knurek. Pośród licznie przybyłych do tarnowieckiego sanktuarium byli mieszkańcy gminy a także przedstawiciele władz samorządowych...

 • Narodowe Święto Niepodległości

    Sanktuarium MBZ w Tarnowcu oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada 2019 godz. 10:00.

GPGK

 • Przerwy w dostawie wody - Sądkowa, Roztoki

  GPGK w Tarnowcu informuje, że 21.11.2019 r. od godziny 10.00 do ok. 12.00 w miejscowości Sądkowa i Roztoki nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów

 • Przerwy w dostawie wody - Tarnowiec - Kwiatkowiska

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że 20.11.2019 r. od godziny 8.00 do ok. 15.00 w miejscowości Tarnowiec-Kwiatkowiska nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów

 • Przerwy w dostawie wody - Sądkowa, Roztoki, Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że 25.10.2019 r. od godziny 7.30 do 15.00 w miejscowości Sądkowa, Roztoki i Tarnowiec w stronę Brzezówki nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana wymianą hydrantów.

 • Odbiór popiołu

  GPGK w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przypomina, że od 15.10.2019 r. będzie odbierany popiół. Dodatkowo informujemy, że odpady komunalne w workach z wagą powyżej 25 kg nie będą odbierane od mieszkańców.

 • Ogłoszenie o zamówieniu - dostawa paliw

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: Dostawa hurtowa oleju napędowego i benzyny do zbiornika zlokalizowanego na stacji paliw w Tarnowcu będącą własnością GPGK w Tarnowcu sp. z o.o.

Sport

Mapa-kontakt