W niedzielę 04.09.2022r. na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Trzcinicy odbyły się powiatowe zawody sportowo pożarnicze. Po 3 latach przerwy do rywalizacji przystąpiło rekordowe 29 drużyn OSP i MDP z terenu powiatu Jasielskiego. Naszą Gminę w kategorii MDP chłopców reprezentowała MDP działająca przy GOK i OSP w Tarnowcu, a grupie seniorów wystartowała drużyna OSP Tarnowiec, która okazała się najlepsza podczas zawodów szczebla gminnego.

Zawody poprzedziła okolicznościowa polowa Msza Święta. Następnie wszyscy uczestnicy dokonali uroczystego przemarszu na płytę boiska, gdzie złożono meldunek o gotowości strażaków do zawodów i oficjalnie rozpoczęto imprezę. Po przemówieniach organizatorów zawodów oraz zaproszonych gości pododdziały zostały odprowadzone poza płytę boiska po czym rozpoczęto przygotowania poszczególnych drużyn do startu.

Zawody jak zawsze odbywały się w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Obydwie konkurencje dotyczyły grup młodzieżowych jak i seniorskich jednakże z zachowaniem regulaminowych różnic dla obu kategorii wiekowych. Starty rozpoczęły grupy młodzieżowe, a w dalszej kolejności do zawodów przystąpiły ekipy seniorskie kobiet i mężczyzn. Po kilkugodzinnych intensywnych zmaganiach nadszedł czas na oficjalne zakończenie zawodów, podczas których odczytany został protokół wraz z dokładnymi wynikami poszczególnych jednostek.

MDP Tarnowiec finalnie uplasowało się na 10 pozycji w stawce drużyn chłopięcych zdobywając bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

Druhowie z Tarnowca startując w grupie A (seniorów) ukończyli zawody na 2 miejscu, tym samym zdobywając tytuł v-ce Mistrzów Powiatu Jasielskiego.