Cannot find wystawa_izrael subfolder inside /jbip/images/stories/wystawa_izrael/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:IdeaWebServer/5.1.0 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:7.4.30
„Ściana płaczu i krajobrazy Izraela” to wystawa, którą można obejrzeć do końca listopada w Domu Ludowym w Tarnowcu. Ekspozycja, której pomysłodawcą jest Stanisław Lawera, sołtys Tarnowca została zorganizowana przez Ambasadę Izraela w Polsce, Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego oraz gminę Tarnowiec. Fotografie przedstawiają m.in. ścianę płaczu oraz egzotyczny krajobraz Izraela. Na wystawie zostało zaprezentowanych około 50 zdjęć autorstwa SAHI GINOT oraz MICHAL RONNEN SAFDIE.
SAHI GINOT urodziła się w 1958 roku w Jerozolimie. Z wykształcenia jest biologiem. Karierę fotografa natury rozpoczęła w 1984 r. jako pracownik Izraelskich Władz Rezerwatów Przyrody. Jej fotografie zamieszczane są w gazetach, czasopismach i książkach oraz prezentowane na wystawach w kraju i poza granicami (m.in. w Barbican Centre w Londynie oraz w Olympus Gallery w Tokio). Wystawy fotograficzne: "Krajobrazy Izraela", "Duch Jerozolimy" oraz "Od rozpoczęcia" eksponowane są pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela na całym świecie.
Fotografie Shai Ginott pokazują nie tylko to, co dostrzega oko, ale także odczucia i atmosferę fotografowanych miejsc. MICHAL RONNEN SAFDIE Urodziła się w Jerozolimie, Izrael w 1951 roku, Michał Ronnen Safdie studiowała na wydziale socjologii i antropologii na Uniwersytecie Hebrajskim i Brandeis University. . Pracowała jako pracownik socjalny w Ministerstwo Opieki Społecznej w Jerozolimie. . W 1983 roku podjęła studia Fotografii Architektonicznej(w Cambridge, MA), specjalizowała się w fotografii modeli architektonicznych. W 1995 r. zamieszkała w Jerozolimie rozpoczęła dwuletni projekt dokumentujący życie pod Ścianą Płaczu. Projekt zaowocował publikacją wydaną przez Hugh Lauter Levin w 1997 pt. „The Western Wall” oraz stworzona została podróżującą wystawa która nadal jest, pokazywana na całym świecie.

Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji!!!