Klub Małego Gaduły to profilaktyczne zajęcia grupowe, których celem jest wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy u dzieci, rozbudzenie ciekawości aktywnością słowną oraz zwiększenie możliwości poprawnego opanowania języka przez dzieci. Program zajęć obejmuje zabawy fonacyjne, oddechowe, słuchowe oraz ćwiczenia sprawności aparatu artykulacyjnego. Zajęcia to przede wszystkim gry i zabawy logopedyczne i logorytmiczne dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, aktywizujące procesy mowy przyczyniających się do rozwoju społecznego dzieci biorących w nich udział.

Zajęcia odbywają się we czwartki o godz. 15:30

Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

Zumba – czyli kompletny trening zawierający elementy fitnessu, tańca i aerobiku. Łączy cardio, pracę mięśni, równowagę, gibkość oraz elementy treningu siłowego. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi (salsa, merengue, samba, tango, flamenco), ale także tańcem brzucha czy Quebraditą.

Zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury od lat prowadzi Jerzy Łaba. Pozytywna energia i dobry humor towarzyszą wszystkim uczestnikom od pierwszych minut. Zapraszamy chętnych do zapisów i przyłączenia się do grupy – poniedziałki i czwartki o godzinie 18:30.

Szczegóły oraz informacje u prowadzącego przed zajęciami oraz pod nr tel  663 709 428

Zespół Tarnina powstał w 2010 roku wraz z powstaniem Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu. Prowadzi go Pani Marta Kapała a tworzą dzieci i młodzież z terenu Gminy Tarnowiec.

Zespół bierze rokrocznie udział w różnych imprezach środowiskowych, gminnych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich, przeglądach i festiwalach, m.in.: Festiwalu Smaków Regionalnych Pierogi, Gminnym Dniu Kobiet i Dniu Matki, Obchodach Święta Niepodległości, Nocy Świętojańskie, Konkursie „ Na Nutę Kantyczek”, Międzynarodowym Konkursie „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej” (II miejsce).

Zapraszamy chętnych - zarówno dziewczynki jak i chłopców - do spróbowania swoich sił w zespole. Spotkania i próby odbywają się w każdy piątek w Gminnym Ośrodku Kultury o godzinie 17:00.

Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

Zajęcia z robotyki z elementami programowania to fascynujące lekcje, które odbywają się w każdy poniedziałek o 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. To doskonała okazja dla dzieci w wieku od 6 lat, aby zgłębić tajniki robotyki i programowania.

Podczas tych zajęć korzystamy z zaawansowanych zestawów, takich jak LEGO Boost, LEGO Mindstorms i LEGO Technic. To nowoczesne narzędzia, które pozwalają dzieciom eksplorować świat technologii, inżynierii i programowania w sposób zabawny i interaktywny.

Podczas zajęć dzieci uczą się tworzyć własne roboty, programować je do wykonywania różnorodnych zadań i eksperymentować z różnymi sensorycznymi i mechanicznymi komponentami. Wykorzystując kreatywność i logiczne myślenie, uczestnicy rozwijają umiejętności problem-solving, zdobywają wiedzę z dziedziny nauk ścisłych oraz zyskują cenne umiejętności w zakresie programowania.

Nasze zajęcia z robotyki z elementami programowania promują współpracę, kreatywność i rozwiązywanie problemów w grupie. Dzieci mają okazję do budowy różnych rodzajów robotów, takich jak autonomiczne pojazdy, roboty tańczące, czy roboty wykonujące konkretne zadania, co rozwija ich zdolności inżynieryjne i rozwijają pasję do nauk ścisłych.

Zajęcia prowadzone są przez instruktora, który pomaga uczestnikom osiągnąć swoje cele i rozwijać umiejętności techniczne oraz logiczne. To świetna okazja dla dzieci, by odkrywać fascynujący świat robotyki i programowania w przyjaznym i zachęcającym środowisku.

Zapisy i informacje: (13) 425-55-56

 

Joga jest relaksującą i bezpieczną formą aktywności fizycznej, mająca korzenie w filozofii indyjskiej. Określana jest mianem jednej z najstarszych technik samodoskonalenia się. Zajęcia z jogi to zestaw kompleksowych ćwiczeń dla ciała i umysłu, które mogą pomóc nam wysmuklić sylwetkę, osiągnąć harmonię i wyciszyć się, czy też załagodzić różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Niezwykle ważnym aspektem jogi jest precyzyjna synchronizacja ruchu ciała z oddechem podczas wykonywania poszczególnych pozycji.

Joga jest jedną z najbardziej relaksujących i bezpiecznych form aktywności fizycznej, mająca korzenie w filozofii indyjskiej. Określana mianem jednej z najstarszych technik samodoskonalenia się. Zajęcia z jogi to zestaw kompleksowych ćwiczeń dla ciała i umysłu, które mogą pomóc nam wysmuklić sylwetkę, osiągnąć harmonię i wyciszyć się, czy też załagodzić różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Niezwykle ważnym aspektem jogi jest precyzyjna synchronizacja ruchu ciała z oddechem podczas wykonywania poszczególnych pozycji.

Praktykować jogę może praktycznie każdy – niezależnie od płci oraz wieku, osoby regularnie uprawiające sport oraz te, które nie mają na co dzień zbyt dużo ruchu. Joga to idealna forma aktywności fizycznej dla osób pracujących za biurkiem, skarżących się na bóle pleców i karku. Systematyczne zajęcia jogi mogą przynieść ulgę, jeśli na co dzień jesteśmy narażeni na stresujące sytuacje i zmagamy się z wahaniami nastrojów.

Do najważniejszych zalet jogi zaliczamy: poprawę postawy ciała, lepszą odporność organizmu, poprawę nastroju i redukcja stresu, łagodzenie bólów menstruacyjnych, większą elastyczność ciała, uregulowane ciśnienie krwi, uczucie odprężenia, lepszą koordynację ruchową.

Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 19:00.
Szczegóły oraz informacje u prowadzącej przed zajęciami oraz pod nr tel  (13) 425-55-56

W Gminnym Ośrodku Kultury od 2023 prowadzimy zajęcia ruchowe dla osób starszych.
To proste ćwiczenia gimnastyczne, mające na celu zachowanie ogólnej sprawności i kondycji seniorów. Program dostosowywany jest do aktualnego stanu zdrowia każdego uczestnika a prowadzący bierze pod uwagę ewentualne ograniczenia motoryczne.

Oprócz ćwiczeń to także okazja do spotkania się w gronie rówieśników i spędzenia wspólnie aktywnie czasu.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17:00.
Szczegółowe informacje: (13) 425-55-56

Nasze zajęcia z podstaw jazdy na rolkach to idealne miejsce dla każdego kto chce poprawnie i bezpiecznie nauczyć się jeździć oraz wesoło i aktywnie spędzić swój czas na świeżym powietrzu. Począwszy od pierwszych kroków, przez bezpieczne hamowanie po jazdę slalomem między grzybkami – cały czas pod czujnym okiem instruktora, który dostosowuje program i zajęcia do umiejętności grupy.

Nieocenionym atutem tego sportu jest to, że angażuje on praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała, dzięki czemu działa ogólnorozwojowo oraz pomaga ćwiczyć równowagę. Jazda na rolkach jest także idealnym treningiem przygotowującym nas do uprawiania sportów zimowych.
Technicznie prawidłowa jazda to nie tylko kwestia poprawienia motoryki ale także zwiększenie żywotności sprzętu, który mamy – wolniejsze zużycie kółek, łożysk itp.

Od wiosny do wczesnej jesieni szkolimy się na wyasfaltowanej części stadionu sportowego w Tarnowcu a kiedy przychodzą jesienne deszcze i zimowe miesiące przenosimy się na halę sportową do SP w Tarnowcu aby móc cały rok korzystać z uroków rolek :) W okresie wakacyjnym jeździmy do Jasła na tor rolkowy zlokalizowany na MOSiR w Jaśle - tam można spróbować swoich sił i kondycji na dłuższym dystansie.

Zapisy prowadzimy początkiem nowego roku szkolnego i rozpoczynamy wspólną przygodę z dyscypliną, która może być z powodzeniem uprawiana przez całą rodzinę.

Zajęcie odbywają się we środy o godzinie 16:00.
Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

Nauka gry na pianinie i na gitarze na stałe wpisały się w kalendarz zajęć dodatkowych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu.
Cotygodniowe lekcje z podziałem na grupy uzależnione od zaawansowania uczestników pozawalają na systematyczne podnoszenie swoich umiejętności i rozwijanie muzycznych pasji.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 15:00 (pianino) i 16:00 (gitara).

Zapisy ruszają z początkiem każdego nowego roku szkolnego.
Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

Akrobatyka jest podstawą każdej dyscypliny sportowej. Jest świetnym przygotowaniem do uprawiania sportu, ale także uzupełnieniem treningu niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej. Doskonale rozwija i poprawia sprawność fizyczną i wszystkie zdolności motoryczne min: siłę, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność, koordynacje ruchową. Dba o ogólny wszechstronny rozwój całego ciała.

Rozwijaj nie tylko ciało, ale tez umysł:
• uczy pokonywania własnych słabości, jednocześnie kształtując silny charakter co jest niezbędne
w codziennym życiu,
• umiejętne i ponadprzeciętne zdolności i władanie własnym ciałem dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie, samoocenę i niezwykle pomaga pokonywać przeszkody pojawiające się
w życiu.
• uczy współpracy w grupie, konsekwencji w dążeniu do celu oraz satysfakcji z sukcesów własnych jak również tych osiąganych przez kolegów i koleżanki.

Zajęcia prowadzi instruktor gimnastyki akrobatycznej z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w tej dyscyplinie.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16:00.

Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu od kilku lat z powodzeniem odbywają się zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych. Już kilkuletnie maluchy poprzez gry i zabawy zostają wprowadzone w świat jednego z najpopularniejszych języków, którym możemy posługiwać się na całym  świecie. Starsze dzieci w zależności od poziomu i wieku dostają ćwiczenia i zadania, które ugruntowują posiadaną już wiedzę oraz sukcesywnie ją poszerzają.

Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 15:30 (grupa młodsza) oraz 16:30 (grupa starsza).

Zapisy ruszają z początkiem każdego nowego roku szkolnego.
Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

 

 384562366 198284223349270 2496815918909912363 n