Gmina Tarnowiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu już po raz piąty organizuje „Festiwal Smaków Regionalnych – PIEROGI” który odbędzie się  24 - 25 sierpnia 2013 roku na Stadionie Sportowym w Tarnowcu. W ciągu tych lat impreza zamieniła się z lokalnego wydarzenia w jedną z najważniejszych imprez w powiecie jasielskim,  o czym świadczy ciągle rosnąca liczba uczestników. Do Tarnowca zapraszamy smakoszy pierogów oraz innych regionalnych potraw, którzy na nowo odkrywają i doceniają tradycyjne smaki i potrawy naszych przodków i poznają ich różnorodność.

Podczas 2 dni trwania Festiwalu przygotowaliśmy dla państwa szeroką ofertę atrakcji i ciekawostek oraz różnorodny repertuar artystyczny.

W sobotę 24 sierpnia zapraszamy na koncerty zespołów sceny rockowej  zagrają takie grupy jak: Humanoid (https://pl-pl.facebook.com/humanoidPL), Reggeneracja (https://www.facebook.com/reggeneracja), oraz gwiazda sobotniego wieczoru zespół Afera Blues Grup z Jasła (http://amp-jaslo.prv.pl/), a o godzinie 21 rozpocznie się pokaz ognia artystycznej grupy Lumen Noctis z Rzeszowa (http://www.lumennoctis.com/). Na zakończenie sobotniego wieczoru DJ Błażej B&S (http://www.dj-blazej.pl/) zaprosi wszystkich na dyskotekę pod gwiazdami.

W niedzielę Koła Gospodyń Wiejskich z Terenu Gminy Tarnowie zaproszą na pierogi przeróżnego rodzaju, oraz jadło regionalne, oczekujemy że, zostanie pobity zeszłoroczny rekord 45 000 zjedzonych pierogów. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych i młodzieżowych takich jak: Potakowiank, Tarnowcoki, Kamfinioki, Tarnina, Zespół Taneczny Jaślanie, występy grup ze Słowacji. Ciekawostką może być pokaz przygotowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Beskid Zielony która przedstawi i omówi szereg ginących oraz  zapomnianych już zawodów i czynności  wykonywanych niegdyś na polskiej wsi. Zaplanowaliśmy wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych, Koła Gospodyń Wiejskich rywalizują ze sobą w konkursie na najsmaczniejsze pierogi 2013 roku, można się będzie zmierzyć w konkursie jedzenia pierogów na czas. Różnorodność wystawców sprawi, że każdy uczestnik imprezy będzie mógł obejrzeć i zakupić wytwory rękodzielników i artystów sztuki ludowej. Gwiazdą V Festiwalu Smaków Regionalnych będzie Zbigniew Wodecki (http://www.wodecki.pl/) wraz z zespołem którego występ rozpocznie się około godziny 20:00. po występie  zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem Orion.

Zapraszamy do udziału w V Festiwalu Smaków Regionalnych PIEROGI

V Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi