W dniu 21.09.2021 w Umieszczu odbyły się Zawody Rowerowe pod Patronatem Starosty Powiatu Jasielskiego Adama Pawlusia.
Ściganie się na dwóch kółkach dzieci i młodzieży w Umieszczu to już tradycja. Podczas wszystkich siedmiu edycji wyścigu zorganizowanego przez Niepubliczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Umieszczu, młodych adeptów kolarstwa wspierał na trasie były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym, Jan Muzyka.
W tym roku wystartowało 85 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Pierwsze wyścigi zostały rozegrane między przedszkolakami, najmłodszy z uczestników miał 2,5 roku. Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas szkół podstawowych. Łącznie rozegrano 11 wyścigów na dystansach adekwatnych do wieku i możliwości dzieci z danej kategorii wiekowej. Najdłuższy odcinek do pokonania mieli uczniowie klas 7 i 8 wynoszący 1,5 km w górę.
Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, obyło się bez poważniejszych wypadków i kontuzji. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. Dziękujemy nauczycielom za przyjazd ze swoimi podopiecznymi. Brawa należą się również licznie zgromadzonym rodzicom za pomoc w przebiegu zawodów i kulturalny doping.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Jaśle, Gminie Tarnowiec, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Tarnowcu, ERKO Czeluśnica, ORO-KARTON Czeluśnica, Tartakowi Gąsówka, PIT-STOP Wojciech Kozicki, Stowarzyszeniu Oświatowemu „Kraina Wiedzy” w Umieszczu.

Nad bezpieczeństwem podczas zawodów czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Umieszczu. Opiekę medyczną sprawował zespół z Ośrodka Zdrowia AD MED w Tarnowcu.