Niedzielną imprezę otworzył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomiej Smyka witając wszystkich i przedstawiając harmonogram niedzielnych zmagań. Kolejno głos zabrał Wójt Gminy Tarnowiec Wiktor Barański – przywitał zawodników i przybliżył sylwetkę gościa specjalnego, stukrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej, medalisty olimpijskiego – Grzegorza Lato.
Punktualnie o godzinie 11:00 Wójt dał sygnał do startu – po którym na trasę IX Biegu Ulicznego w Czeluśnicy liczącą 6 km ruszyli biegacze. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody do rywalizacji przystąpiło blisko 50 zawodników. Wśród kobiet najlepszy czas – 00:25:08.71 - osiągnęła Agata Rępalska z Krościenka Wyżnego, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Karol Machowski z Krosna z czasem 00:20:11.78.

Po dekoracji zawodników rozpoczęto zawody biegowe dzieci. W zależności od kategorii wiekowej rozegrano konkurencje na dystansach 100m, 200m, 400m, 600 i 1000m. Ogrom emocji wśród najmłodszych i kibicujących rodziców sprawiły, że rywalizacja upłynęła w serdeczniej atmosferze i wszystkim towarzyszyło dużo pozytywnych emocji.

Kolejnym punktem sportowej niedzieli były Międzyszkolne Zawody Biegowe w sztafecie 4x100m . Sportowy duch rywalizacji fair play, gorący doping kolegów i walka do ostatniego metra – każdy z uczestników zapamięta na długo zmagania na stadionie.

Dekoracji zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz konkurencjach dokonali: Poseł na Sejm Maria Kurowska, Wójt Wiktor Barański, gość specjalny Grzegorz Lato oraz Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Michał Dłuski.

(Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii wiekowych zamieszczamy na dole strony)

O godzinie 15:30 przystąpiono do uroczystego nadania imienia Jana Czubika - stadionowi piłkarsko-lekkoatletycznemu w Czeluśnicy. Wiktor Barański przypomniał sylwetkę swojego poprzednika oraz jego starania i wkład w rozwój sportu na terenie Gminy czego owocem była budowa stadionu na którym zebrali się obecni. Następnie głos zabrała Maria Kurowska wspominając Jana Czubika oraz jego zaangażowanie w rozwój Gminy. Kolejno okoliczną przemowę wygłosił Kazimierz Kozicki po której Michał Dłuski – odczytał uchwałę Rady Gminy dotyczącą nadania imienia. Jako ostatni przemawiał Jarosław Czubik – wspominając swojego ojca, jego działalność, podziękował osobom które wspierały go w przedsięwzięciu jakim była budowa stadionu w Czeluśnicy. W imieniu rodziny wyraził wdzięczność mieszkańcom i Radzie Gminy za inicjatywę nadania imienia Jana Czubika obiektowi.

Po zakończeniu części oficjalnej na stadionie rozegrano mecz ligowy pomiędzy drużynami LKS Czeluśnica a Zamczysko Mrukowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w aktywną pomoc przy organizacji niedzielnych wydarzeń – w szczególności druhom z OSP Czeluśnica.

Organizatorami niedzielnego święta sportu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu, Gmina Tarnowiec, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Tarnowcu, NZSP w Czeluśnicy, Uczniowski Klub Sportowy „Arka” w Umieszczu, Rada Sołecka i KGW w Czeluśnicy oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Tarnowiec.