stopka

 

Początkiem stycznia informowaliśmy, że otrzymaliśmy 21 000,00 zł na realizację naszego projektu „Powstanie Styczniowe w wielu odsłonach - PoznajeMY Naszą Historię” w ramach Programu Dotacyjnego Biura Programu Niepodległa "Powstanie Styczniowe 1863 – 1864". Dzisiaj kilka słów więcej o całym przedsięwzięciu ;)

Projekt ma na celu uczczenie i upamiętnienie Powstania Styczniowego w 160 rocznicę jego wybuchu poprzez szereg połączonych ze sobą działań skierowanych do mieszkańców Gminy Tarnowiec, w różnej grupie wiekowej.

Poprzez działania takie jak: wykład historyczny, warsztaty plastyczne, konkurs wiedzy historycznej, warsztaty kulinarne, historyczny questing, oraz spotkanie kulturalno-historyczne – pragniemy dotrzeć do wszystkich grup społecznych i wiekowych łącząc tradycyjne świętowanie rocznicy Powstania Styczniowego z szeroko pojętą edukacją patriotyczną.

Naszą akcję rozpoczniemy już 08.02.2023 otwartym wykładem historycznym dla mieszkańców Gminy Tarnowiec oraz okolic, którego tematem będzie Powstanie Styczniowe na terenach jasielszczyzny. Wykład poprowadzi Historyk z Muzeum Regionalnego z Jasła.

O kolejnych etapach i działaniach będziemy informować na bieżąco :) Postaramy się, aby jak zawsze z GOK było ciekawie i atrakcyjnie :)

Partnerami projektu są: Szkoła Podstawowa w Tarnowcu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnowcu.

 

plak kopia