W niedzielę 04.06 stadion piłkarsko lekkoatletyczny w Czeluśnicy zdominowały konkurencje biegowe – jubileuszowy X Bieg Uliczny, biegi indywidualne dzieci, zawody biegowe szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnowiec (sztafeta 4x100m).

Po przywitaniu wszystkich obecnych przez Wójt Gminy Tarnowiec Agatę Augustyn, punktualnie o godzinie 11:00 kilkudziesięciu biegaczy wyruszyło na trasę X biegu ulicznego liczącą 6km. Piękna pogoda sprzyjała współzawodnictwu. Po 20 minutach pierwsi zawodnicy zameldowali na mecie.
Wśród mężczyzn w kategorii Open najlepszy okazał się Szumiec Łukasz z czasem 00:20:25.00. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich cm – drugie miejsce zajął Gleń Robert z czasem 00:20:25.05. Na 3 stopniu podium stanął Ancygier Tomasz z czasem 00:20:32.72.

Wśród Pań w kategorii Open najlepsza okazała się Klocek Aneta, która trasę przebiegła w czasie 00:23:46.58, 2 miejsce zajęła Skóra Aneta 00:23:54.85, a trzecie Kania Monika z czasem 00:27:46.17.

Szczegółowe wyniki dostępne będą na stronie pif sport: https://www.e-gepard.eu/show-race/2624, oraz poniżej do pobrania w załączniku.

Bezpośrednio po biegu dorosłych rozpoczęła się bardzo emocjonująca rywalizacja wśród najmłodszych uczestników. W zależności od kategorii wiekowej rozegrano indywidualne konkurencje na dystansach 100m, 200m, 400m, 600m i 1000m.

Ostatnimi konkurencjami biegowymi podczas sportowej niedzieli w Czeluśnicy była międzyszkolna sztafeta 4x100m. Duch współzawodnictwa, duża dawka adrenaliny i pozytywnych emocji wśród uczestników oraz kibicujących rodziców sprawiła, że niezależnie od ostatecznego wyniku drużyny w dobrych nastrojach kończyły rywalizację wiedząc, że dali z siebie 100%.

Dekoracji we wszystkich konkurencjach dokonała Wójt Agata Augustyn oraz Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Pękala.

Równolegle do sztafety na terenie stadionu odbywał się gminny Dzień Dziecka, który prowadzili jak zawsze niezawodni animatorzy z Kinder Sid! Zabawy sportowo ruchowe, dyskoteka w bańkach mydlanych i wyczekiwana przez wszystkie dzieci piana party – najmłodsi przez kilka godzin mogli bawić się wspólnie w rytm skocznej muzyki. Ponadto na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, pokaz pierwszej pomocy i sprzętu strażackiego, wspólne konkurencje z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Zarówno najmłodsze jak i starsze dzieci znalazły coś dla siebie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w pomoc przy realizacji niedzielnych zawodów, w szczególności Katarzynie Piskorz, Paulinie Szydło oraz Jackowi Kozickiemu. Podziękowania także dla Pif Sport za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Pełna fotorelacja: https://drive.google.com/drive/folders/1o1A_YQCyQyEtzzJ_KndcRALma1mZpIBY?usp=sharing

Organizatorami niedzielnego święta sportu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu, Gmina Tarnowiec, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Tarnowcu, NZSP w Czeluśnicy, Uczniowski Klub Sportowy „Arka” w Umieszczu, oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Tarnowiec.