Baner

27 sierpnia odbył się finał jednego z projektów który realizowaliśmy w tym roku pn. „Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych – Apetyt na Folklor” dofinansowany z środków Narodowego Centrum Kultury w ramach naboru EtnoPolska. Edycja 2023.

Wielowymiarowa impreza plenerowa promująca unikatowe dziedzictwo jakimi są tradycyjne potrawy, rękodzieło, oraz muzyka ludowa przyciągnęła do Tarnowca wiele osób. Główną ideą Festiwalu było zachęcenie do odkrywania na nowo tradycyjnych smaków m.in.: pierogów, chleba, proziaków, ciast, serów. Koła Gospodyń przygotowały tradycyjne dania według staropolskich receptur, które rywalizowały w Konkursie na Najlepsze Danie Regionalne. Poprzez nasze działania chcieliśmy pokazać, że regionalne tradycje kulinarne są wartościowe i atrakcyjne nawet w zderzeniu z współczesnymi trendami żywieniowymi.

Warsztaty dla najmłodszych z lepienia pierogów dostarczyły dzieciom mnóstwa radości i pokazały im, że nie tak trudno przygotować danie które lubią i może być przy tym dużo frajdy.
Na profesjonalnej scenie podczas trwania festiwalu zaprezentowały się kapele i zespoły ludowe z całego powiatu.

Cieszymy się że niedzielne popołudnie i festiwal sprawiły, że Tarnowiec stał się na jeden dzień stolicą Podkarpackich smaków i tradycji ludowych.