W sobotę 07.10.2023r w Gminnym Ośrodku Kultury Kapela Ludowa Tarnowcoki świętowała swój jubileusz – 10 lat.

Wieczorne spotkanie rozpoczął dyrektor GOK Bartłomiej Smyka witając zebranych gości, dziękując za obecność wszystkim którzy przybyli aby wspólnie świętować.
Po wspólnym obiedzie przygotowanym przez KGW Tarnowiec głos zabrała Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn witając wszystkich obecnych na sobotnim spotkaniu, pogratulowała Kapeli dorobku i wielu osiągnięć, które zespół zgromadził na swoim koncie. Życzyła kolejnych lat wspólnego grania i dalszych sukcesów na scenach lokalnych i ogólnopolskich.
Kolejno głos zabrał Grzegorz Nieradka – doradca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesora Piotra Glińskiego, wręczając w jego imieniu specjalną nagrodę, którą Minister uhonorował Kapelę Tarnowcoki. Nagroda w wysokości 15 tyś zł przyznana została za dotychczasowe osiągnięcia oraz za dbanie o tradycje i krzewienie folkloru.

Następnie głos zabrała Senator RP Alicja Zając, składając gratulacje Kapeli oraz podkreślając jak ważną rolę w podtrzymaniu tradycji pełnią zespoły ludowe.
Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z gratulacjami wręczył Kapeli upominki ufundowane przez Powiat Jasielski.

Dyrektor GOK wraz z Wójt wręczyli dla każdego członka zespołu pamiątkowe statuetki upamiętniające ten dzień oraz 10 lat działalności artystycznej.
Gratulacje dla Tarnowcoków złożyły także Stanisława Kobak oraz Jadwiga Koerner - przedstawicielki KGW z terenu Gminy Tarnowiec.
Lokalna poetka Maria Tomasik przygotowała na sobotnie święto okolicznościowy wiersz, który odczytała wraz z gratulacjami składanymi jubilatom.
Dyrektor Banku Spółdzielczego w Tarnowcu Piotr Wietecha życzył Kapeli kolejnych lat w zdrowiu i wielu sukcesów.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się biesiada podczas której na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy GOK w Tarnowcu, które przygotowały małą niespodziankę dla Kapeli. Potakowianki napisały wiersz a Dworzanie wykonali napisaną przez siebie piosenkę, której bohaterami byli członkowie Tarnowcoków.

Do późnych godzin wieczornych zebrani na sali świętowali wspólnie 10 lecie Kapeli, która prezentowała na scenie jedne z najbardziej żywiołowych utworów w swoim repertuarze.

Poniżej linki do najważniejszych informacji i osiągnięć zespołu, oraz pełnej fotorelacji
z sobotniego świętowania :)

https://www.tarnowiec.eu/index.php/zespoly-ludowe/kapela-ludowa-tarnowcoki

https://drive.google.com/drive/folders/1AWQ4eEKf9bxb1QnVAdlrjitaS9OqSoUb?usp=sharing