W niedzielę 08.10.2022 w Dobrucowej odbył się Marszobieg, którego głównym celem jest uczczenie pamięci ofiar obozu hitlerowskiego w Szebniach oraz popularyzacja aktywności fizycznej. W tegorocznej VII edycji pomimo mocno jesiennej aury na starcie pojawiło się kilkadziesiąt osób.

Po wspólnym przejściu na miejsce startu główny organizator marszobiegu – Jarosław Lula, przywitał wszystkich obecnych i podziękował za liczne przybycie. Następnie minutą ciszy uczczono ofiary obozu w Szebniach oraz zmarłego, byłego Wójta Wiktora Barańskiego – który włożył wiele starań w budowę pomnika przy którym zebrali się uczestnicy.
Następnie Wójt Gminy Agata Augustyn, Przewodniczący Rady Jarosław Pękala, Dyrektor GOK Bartłomiej Smyka oraz Sołtys Dobrucowej Jarosław Lula – złożyli kwiaty.

Kolejno uczestnicy wyruszyli na trasę marszobiegu, która wynosiła w tym roku 4km i 6km. Po dotarciu do mety każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek. Pod domem strażaka na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez panie z KGW Dobrucowa.

Dziękujemy strażakom z OSP Dobrucowa i OSP Tarnowiec, Kołu Gospodyń Wiejskich w Dobrucowej, Masarni w Dobrucowa oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w pomoc przy zorganizowaniu tegorocznej imprezy.