2 października w Umieszczu odbyły się IV Zawody Rowerowe o Puchar Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia. Liczba uczestników w tegorocznej edycji wyniosła ponad 100 osób.
Celem zawodów była popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, promowanie zdrowego trybu życia i rozwoju aktywności fizycznej oraz integracja środowiska szkolnego.
 
W sześciu kategoriach wiekowych odbyło się łącznie 28 startów na dystansach adekwatnych do wieku uczestników. Najmłodsi zawodnicy mieli 3 lata, najstarsi uczniowie klas ósmych 14 lat. Na trasie młodzi kolarze rywalizowali w pocie czoła i, co najważniejsze, w duchu fair play. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze i każdy mógł czuć się zwycięzcą. Po ich zakończeniu cały peleton przejechał pod budynek Niepublicznego Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Umieszczu, gdzie na uczniów czekał ciepły posiłek.
 
Po podsumowaniu wyników wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz upominki rzeczowe. Nagrody wręczyli Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym Jan Muzyka oraz Dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Umieszczu Jolanta Żebracka.
 
Organizatorem zawodów były Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu, Stowarzyszenie Oświatowe „Kraina Wiedzy” w Umieszczu.
Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów dla: Starostwa Powiatowego w Jaśle, Szkolnej Kasy Oszczędności PKO BP w Umieszczu, Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu, Koła Gospodyń Wiejskich w Umieszczu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Umieszczu, Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.