Ostatni weekend października, zespół wokalny Tarnina spędził w Warszawie. Dwudniowy wyjazd był nagrodą dla członków zespołu za udział w licznych uroczystościach lokalnych oraz zajęcie wielu czołowych miejsc w konkursach wokalnych.

Wycieczce patronował nasz narodowy poeta fortepianu - Fryderyk Chopin. To właśnie jego śladami podążali uczestnicy wyjazdu spacerując po Krakowskim Przedmieściu i okolicach.
Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie znajdują się takie skarby jak: ręka mistrza odlana z brązu, rękopisy, osobisty fortepian itp. Odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, który powstał ze szczątków Pałacu Saskiego, w którym mieściło się pierwsze mieszkanie Chopina po przyjeździe do Warszawy z Żelazowej Woli.
Przystanęli przy sercu pianisty, które wbudowane jest w filar Kościoła Św. Krzyża. Zobaczyli Pałac Prezydencki - miejsce pierwszego publicznego występu, mającego zaledwie osiem lat Frycka, jego kolejne miejsca zamieszkania oraz plac, z którego Fryderyk na zawsze opuścił Ojczyznę. Spacer zakończył się przy Pomniku Małego Powstańca, przy którym zespół wykonał pieśń „Dziś idę walczyć mamo”, otrzymując brawa i słowa uznania przechodniów. ( https://youtu.be/XPBWXXT1JW8 )

W drugim dniu również powitał ich Fryderyk Chopin, tym razem na pomniku w pławiących się jesiennymi kolorami Łazienkach.
Wycieczkę zwieńczyło emocjonujące przedstawienie pt.: „We will rock you” w teatrze Roma - jednym z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Wójt Agacie Augustyn oraz Panu Dyrektorowi GOKu Bartłomiejowi Smyce za dofinansowanie wyjazdu, a Pani Magdalenie Kopczak za pomoc w opiece nad młodzieżą.

 

Marta Kapała