Zimową przerwę od szkoły zaczęliśmy Bajkowym Porankiem podczas którego na dużym ekranie dzieci obejrzały drugą część filmu animowanego Sing, przedstawiającego optymistycznego koalę, Bustera Moona i jego utalentowaną ekipę, która stara się spełnić marzenia o występie w stolicy rozrywki, Redshore City.

30.01 udaliśmy się na lodowisko do Dębicy – 2h aktywnej jazdy w rytmach muzyki płynącej z głośników dostarczyło sporo frajdy oraz zmęczyło nawet najbardziej wytrwałych ;)

31.01 to kolejna wycieczka – tym razem do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Księżycowe opowieści”. Klimatyczna sala, aktorzy występujący na wyciągnięcie ręki oraz musical, który opowiadał o strachu i przyjaźni na przekór społecznym oczekiwaniom wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród widowni.

01.02 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się Zimowe Warsztaty Artystyczne, podczas których dzieci wykonały bałwanki :)

Kolejny tydzień ferii również rozpoczęliśmy filmowo. Z powodu braku śniegu zmuszeni byliśmy odwołać kulig – w zamian za to wyświetliliśmy film „Kajtek Czarodziej” – o chłopcu, który odkrywa, że dzięki ćwiczeniom może nauczyć się rzucać zaklęcia, a nawet zmieniać rzeczywistość.
Bezpośrednio po filmie na Hali Sportowej SP w Tarnowcu odbyły się zajęcia sportowo – ruchowe, które poprowadziła Sylwia Kilar.

06.02 We wtorkowe popołudnie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci – podczas której Animatorzy z Kinder Sid zapewnili najmłodszym sporą dawkę ruchu, zabawy i radości :)

07.02 to dzień sportowo – artystyczny :) A to za sprawą wyjazdu do wrotkarni Wywrotka oraz warsztatów ceramicznych zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury.

Jedną z największych atrakcji, przy wyjeździe do Rzeszowa był przejazd pociągiem – okazało się, że dla wielu była to pierwsza podróż szynobusem :) Tor w wrotkarni zarezerwowany praktycznie w całości dla naszej grupy sprawił, że dzieci mogły pozwolić sobie na 2h intensywnej jazdy, która dostarczyła sporo radości. Przed powrotem do domu energia została uzupełniona w restauracji McDonald’s ;)
Dzieci, które wybrały zajęcia artystyczne i zostały w Tarnowcu mogły dać upust swojej kreatywności tworząc rzeźby z gliny oraz przy pomocy prowadzącego zajęcia wykonać naczynia na kole garncarskim.

Poranek 08.02 w GOK zdominowały faworki – a to za sprawą warsztatów kulinarnych dla dzieci przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Potakówce. Każdy uczestnik samodzielnie rozwałkowywał ciasto, wykrawał i zawijał faworki pod czujnym okiem Pań, które później smażyły ciasteczka :)
Bezpośrednio po warsztatach w sali widowiskowej dzieci miały okazję obejrzeć Spektakl Teatralny „Księga Pełna Czarów” - kome­dię dla najmłod­szych — inspirowaną baśnią Janiny Poraz­ińskiej pt. ”Czar­o­dziejska księga”. Jest to ludowa powiastka o zabawnych perypeti­ach głównych bohaterek — sióstr Mar­cysi i Krysi. Razem stawią czoła pod­stęp­nemu Hen­rykowi, a w przy­go­dach pomoże im dzi­adek Mateusz, który sprawi, że dziew­czynki oraz pub­liczność odkryją moc pochodzą z książek.

W ostatni dzień ferii najmłodsi uczestnicy zajęć w GOK pojechali do sali zabaw Czary Mary do Jasła gdzie wesoło i bardzo aktywnie spędzili czas.
Starsi, miłośnicy e-sportu wzięli udział zimowym Turnieju FIFA na dużym ekranie – poziom emocji i wzajemny doping nie odbiegał wiele od klasycznego meczu piłkarskiego ;)

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić swój wolny od zajęć szkolnych czas z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowcu! :)