23 lutego 2024 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się niezwykły wieczór poetycko-muzyczny pt. "Szesz Prawd", który poruszył głębokie tematy odwagi, poświęcenia i śmierci.

Inspiracją do tego wydarzenia stał się Zeszyt Poetycki autorstwa Beaty Świszcz pod tytułem - "SZESZ PRAWD", a główną osią przemyśleń była męczeńska historia rodziny Ulmów.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, pod kierunkiem Pani Anetty Walaszczyk, podjęli się recytacji pięknych i wzruszających wierszy. Ich interpretacje wspierane były przez nastrojowe utwory muzyczne w wykonaniu Zespołu Tarnina, które dodatkowo pobudzały emocje i skłaniały do refleksji.

Na zakończenie wieczoru Wójt Gminy, Agata Augustyn, wyraziła wdzięczność wobec Autorki, młodych artystów oraz ich Opiekunów za trud i poświęcenie włożone w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Po występach uczestnicy mieli okazję do rozmów, komentarzy i dzielenia się refleksjami, co sprawiło, że wieczór stał się nie tylko artystycznym przeżyciem, lecz także okazją do budowania społeczności i refleksji nad ważnymi wartościami życia.