Wójt Gminy Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu zapraszają 27 maja na godzinę 16:00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu gdzie zainaugurowany zostanie program Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora.

W piątek odbyły się gminne obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czwartkowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury wypełniła historia miasta, które bardzo dotkliwie odczuło skutki II Wojny Światowej – a to za sprawą projekcji dokumentu „Jasło 44”.

Wójt Gminy Tarnowiec oraz Proboszcz Sanktuarium MBZ w Tarnowcu zapraszają w piątek 3 Maja na godzinę 10:00 na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego "Jasło 44" przedstawiającego historię wysiedlonego, a następnie spalonego i zburzonego miasta.

Latem ubiegłego roku województwo świętokrzyskie tak nas zauroczyło, że wiosną postanowiliśmy tam wrócić. Tym razem na miejsce zwiedzania wybraliśmy Oblęgorek, Jaskinię Raj oraz Chęciny.

W dniu 11 kwietnia 2024 roku odbyła się inauguracja wystawy pt. "Udomowić światło", prezentującej artefakty związane z rozwojem oświetlenia na przestrzeni wieków. Kolekcja eksponatów pochodzi ze zbiorów Józefa Górki, mieszkańca Potakówki, który jest zarówno kolekcjonerem, jak i pasjonatem historii.

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wystawę zatytułowaną "Udomowić światło", która odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku w sali GOK.

21 marca o godzinie 9.00 do Tarnowca, wprost na salę Gminnego Ośrodka Kultury, zawitała wiosna. Zaproszona przez nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu – Annę Faber i Anettę Walaszczyk. Mile widziana, przyszła wraz ze słońcem, bukietem tulipanów i żonkili i przyprowadziła ze sobą uczniów, którzy brali udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim poezji współczesnej Beaty Świszcz „Dobrze stracony czas”.

Młodzież z terenu Gminy Tarnowiec po raz kolejny miała okazję wykazać się wiedzą z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. We wtorek 19 marca 2024 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których udział wzięło 30 uczestników.