11 października 2022 r. w Umieszczu odbyły się III Powiatowe Zawody Rowerowe o Puchar Starosty Jasielskiego. W tym roku wystartowało 120 zawodników, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Uczestnikami byli uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki. Uczestników zawodów na trasie wspierał były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym Pan Jan Muzyka – sołtys wsi Umieszcz.

Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, obyło się bez wypadków i kontuzji. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i upominki.
Celem zawodów było popularyzacja i propagowanie kolarstwa i turystyki rowerowej wśród dzieci młodzieży oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i  aktywnego wypoczynku.
Dziękujemy za wsparcie finansowe Starostwu Powiatowemu w Jaśle, Stowarzyszeniu „Kraina Wiedzy” w Umieszczu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Tarnowcu, UKS „Arka” w Umieszczu oraz firmie Pit-Stop Kozicki Wojciech, firmie „Tartak” w Gąsówce oraz Janowi Muzyce.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Umieszczu, Szpitalowi w Jaśle oraz nauczycielom Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Umieszczu.

Poniżej zamieszczamy wyniki zawodów.

Jolanta Żebracka