W ubiegłą niedzielę 16.10.2022 w Dobrucowej odbyła się VI edycja Marszobiegu, którego głównym celem jest uczczenie pamięci ofiar obozu hitlerowskiego w Szebniach oraz popularyzacja aktywności fizycznej. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 110 osób.

Po przywitaniu wszystkich przez głównego pomysłodawcę - Jarosława Lulę Sołtysa wsi Dobrucowa, uczestnicy przeszli pod pomnik gdzie minutą ciszy uczczono poległych oraz zmarłego w poprzednim miesiącu Wójta Gminy Tarnowiec Wiktora Barańskiego – który włożył wiele pracy i starań w budowę pomnika w lesie w Dobrucowej przy którym zebrali się uczestnicy.

Kolejno delegacje przedstawicieli władz samorządowych – Wiceprzewodnicząca Radny Gminy Teresa Grzesik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bartłomiej Smyka oraz przedstawiciel lokalnej społeczności reprezentowanej przez Sołtysa Jarosława Lulę złożyły kwiaty.

Następnie wszyscy wyruszyli na trasę marszobiegu biegnącą w lesie w Dobrucowej na dystansie 3km i 6km. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominek, oraz mógł posilić się gorącą kiełbasą, kawą i herbatą oraz ciastem przygotowanym przez Panie z KGW Dobrucowa.

Dziękujemy strażakom z OSP Tarnowiec i OSP Dobrucowa, Kołu Gospodyń Wiejskich
w Dobrucowej, Masarni w Dobrucowa oraz wszystkim, którzy włączyli się w aktywną pomoc przy organizowaniu imprezy!

Do zobaczenia za rok!