W niedzielę 11.06.2023 przy Domu Ludowym w Umieszczu odbył się II Piknik Rodzinny. Na wszystkich przybyłych zarówno mniejszych jak i starszych czekała moc atrakcji.
Dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej przy Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Umieszczu zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza prowadziła zabawy z hydronetkami, zawodnicy z Akademii Sztuk Walki z Jasła zaprezentowali pokaz judo, strażacy z OSP z Umieszcza i Wrocanki prezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Poczęstunek dla przybyłych przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Umieszcza.
Oprawę muzyczną zapewniła Kapela Tarnowcoki, Zespół Tanie Dranie oraz Zespół Tequila.

Sprzyjająca pogoda i serdeczna atmosfera sprawiły, że wszyscy spędzili popołudnie w dobrych nastrojach.

Organizatorami rodzinnego pikniku był Sołtys i Rada Sołecka Umieszcza, Stowarzyszenie Oświatowe ,,Kraina Wiedzy", OSP Umieszcz , KGW Umieszcz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Fotorelacja: OSP Umieszcz: https://www.facebook.com/ospumieszcz, oraz Niepubliczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Umieszczu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090126528505