Zespół Śpiewaczy Potakowianki zdobył II miejsce podczas Festiwalu Folkloru Polskiego-46 Sabałowe Bajania - Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków i Starostów Weselnych, który miał miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej. Zespół rywalizował z 46 zespołami w kategorii Grupy Śpiewacze.

Festiwal jest jedną z najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce. Od samego początku impreza ta cieszy się wielkim zainteresowaniem i ściąga do Bukowiny coraz większe rzesze ludzi z całej Polski bo "Sabałowe Bajania" - to wielkie święto folkloru, święto tradycji ludowej, gwary, śpiewu, tańca, muzyki i sztuki ludowej. Świętują je ludzie z całej Polski, którzy na czas trwania imprezy przyjeżdżają do Bukowiny. Różnią się strojem, gwarą i muzyką - ale łączy ich jedno: umiłowanie tradycji, Ojczyzny i ojcowizny.

Mają "Sabałowe Bajania" swoich stałych, wiernych uczestników i sympatyków. Bierze w nich udział coraz więcej ludzi młodych, zwiększa się grono ich nowych miłośników. Sprawia to niepowtarzalny klimat i wspaniała atmosfera, jakie towarzyszą imprezie. Atmosfera kolorowego, wesołego, bliskiego sercu święta, które radośnie obchodzą uczestnicy, goście i publiczność wspólnie z gospodarzami imprezy.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.