W tegorocznej edycji Marszobiegu, którego głównym celem jest uczczenie pamięci ofiar obozu hitlerowskiego w Szebniach oraz popularyzacja aktywności fizycznej udział wzięło blisko 90 uczestników.

Po przywitaniu wszystkich przez inicjatora imprezy - Jarosława Lulę Sołtysa wsi Dobrucowa, uczestnicy przeszli pod pomnik gdzie Wójt Gminy Tarnowiec Wiktor Barański zabrał głos wspominając tragiczną historię ludzi, którzy zakończyli życie w pobliskim lesie podczas II Wojny Światowej oraz o idei powstania pomnika i o tym jak ważne jest uchronienie od zapomnienia wydarzeń, które miały miejsce na terenie naszej Gminy w niedalekiej przeszłości.

Po uczczeniu minutą ciszy osób poległych, delegacje przedstawicieli władz samorządowych składające się z Wójta Gminy Wiktora Barańskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Michała Dłuskiego, Radnej Teresy Grzesik, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bartłomieja Smykę oraz przedstawicieli lokalnej społeczności reprezentowanej przez Sołtysa Jarosława Lulę oraz przewodniczącą KGW Dobrucowa Monikę Polak złożyły kwiaty.
Następnie wszyscy wyruszyli na trasę marszobiegu biegnącą w lesie w Dobrucowej na dystansie 3km i 6km. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominek, oraz mógł posilić się gorącą kiełbaską, kawą i herbatą oraz ciastem przygotowanym przez Panie z KGW Dobrucowa.

Dziękujemy strażakom z OSP Tarnowiec i OSP Dobrucowa, Kołu Gospodyń Wiejskich w Dobrucowej, Masarni w Dobrucowa oraz wszystkim, którzy włączyli się w aktywną pomoc przy organizowaniu imprezy!