Konkurs „Z Aniołem w tle” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy, dlatego też i w tym roku został zorganizowany pomimo sytuacji epidemicznej. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu i GOK w Tarnowcu pod kierunkiem p. Edyty Koszyk.

W konkursie wzięło udział 135 uczniów ze szkół z terenu naszej Gminy: NZSP Łajsce, NZSP Umieszcz, NSP Roztoki, NSP Łubienko, NSP Czeluśnica, NSP Glinik Polski, NSP Nowy Glinik, NSP Wrocanka, SP Łubno Szlacheckie, SP Tarnowiec. W tym roku prace konkursowe wykonywane były w 5 grupach wiekowych: klasa I, II, III – anioł; klasa IV-VI – stroik na drzwi i klasy VII-VIII– choinka. Prace przyjmowane były z zachowaniem procedur sanitarnych, a na wszystkich składających prace czekały nagrody i dyplomy. Prawie 100 skrzatów i ponad 40 maskotek świątecznych i lampionów czekało na wszystkich uczestników konkursu.

Dopełniając wytycznych konkursu prace zostały ocenione 15 grudnia przez komisję w składzie: p. Urszula Boratyn, p. Maria Kotulak, p. Alicja Grasela, p. Marta Kapała, p. Katarzyna Sanocka, p. Wacław Kozdrój, p. Magdalena Kopczak, p. Tomasz Kędrek. W wyniku oceny prac konkursowych

Nagrodę specjalną (dyplom i nagrody rzeczowe) otrzymali:

ANIOŁ

Klasa I

 • Sebastaian Tokarz- SP Tarnowiec
 • Alan Gaweł - NSP Nowy Glinik
 • Julia Wietecha – NSP Łubienko
 • Olga Głowacka - NSP Umieszcz
 • Alan Kuźniarowicz – SP Tarnowiec

Klasa II

 • Maja Gierula - NSP Czeluśnica
 • Milena Chochołek– NSP Nowy Glinik
 • Lena Pietrzak- SP Tarnowiec

Klasa III

 • Borys Wierzbicki – SP Tarnowiec
 • Julia Baran - NSP Łubienko
 • Julia Młocek - SP Tarnowiec
 • Maja Bukowska – SP Tarnowiec
 • Wiktoria Lawera- SP Tarnowiec
 • Michał Mioduszewski – SP Tarnowiec

Wyróżnienia w kategorii klas I-III z SP Tarnowiec otrzymali:

Julia Myśliwiec, Kornelia Zawisza, Zuzanna Kubit, Filip Grasela, Jakub Chudy, Kornelia Marek, Szymon Ciepiela, Piotr Gawron, Anna Marek, Nikola Hadam, Anita Sajdak, Emilia Gunia, Szymon Pieniążek, Wiktoria Budziak, Aleksander Michalski, Aleksander Mokrzecki, Dawid Owczarski, Jowita Gazda, Gabriel Wilk, Kornelia Chomentowska, Malwina Kiełtyka, Maja Ziobro, Amelia Sieniawska, Julia Drożdż, Marta Radoń, Maciej Szklarski, Zuzanna Grochowska, Wiktoria Koprowska, Dominika Jerzyk, Filip Głód, Emilia Goleń, Patrycja Reczek, Bartłomiej Krzanowski, Paweł Ryżowicz, Jakub Kusz, Ewa Jasińska, Anna Buś, Piotr Tomasik,

STROIK NA DRZWI

Klasa IV- VI

 • Aleksandra Kopczak - NSP Wrocanka
 • Nikola Jakubowska –– SP Łubno Szlacheckie
 • Nikola Segin – NZSP Umieszcz
 • Grzegorz Ziomek – NSP Glinik Polski
 • Iga Grabowska – SP Tarnowiec
 • Patrycja Radoń – SP Tarnowiec
 • Szymon Śmietana– NSP Glinik Polski
 • Blanka Kasprzyk-
 • Weronika Owsiak – NSP Roztoki
 • Mateusz Trznadel – SP Tarnowiec
 • Maja Leśniak – NSP Roztoki
 • Wiktoria Banach – NSP Czeluśnica
 • Maja Bonar – NZSP Łajsce

Wyróżnienia otrzymali: Antoni Antczak, Emilia Wietecha, Mateusz Kupka, Amelia Jaskółka, Norbert Gazda, Nikola Kiełtyka, Michał Michalec, Emilia Łuszcz, Filip Michalec, Karol Bielecki, Wiktoria Urbanik-Faber, Bartosz Tomasik, Sylwia Smyka, Lena Jarek, Karolina Witkoś, Milena Drodż, Lena Ziemska Jagoda Latoszek, Olga Garbacik, Emilia Rozpara, Martyna Gaweł, Szymon Fortuna, Julia Betlej, Kinga Kobak, Błażej Dzik, Kamil Goleń, Anna Machowska, Oliwia Wyderka, Maja Bigos, Magdalena Kania, Nikola Sanocka, Kamila Gierlasińska, Wiktoria Gromek, Martyna Gradowicz, Wiktoria Ziobro, Zuzanna Szczypińska, Hubert Kołbuc.

CHOINKA

Klasa VII-VIII

 • Kamil Banach – NSP Czeluśnica
 • Patrycja Tokarz – SP Tarnowiec
 • Róża Soboń- SP Tarnowiec
 • Aleksandra Opałka– NZSP Łajsce
 • Klaudia Piotrowska – NZSP Łajsce

Wyróżnienia otrzymali: Julia Wiśniowska, Julia Sławniak, Karolina Smoleń, Adrian Zięba, Adam Bochnia, Filip Piskorz, Igor Ziemski, Kamila Kobak, Jagoda Dzik, Amelia Pietrzak, Aleksandra Domaradzka, Ewelina Reczek, Wiktoria Wyderka, Emilia Syrek, Patrycja Klekot, Damian Ziomek, Amelia Siara, Kacper Baran.

W tym roku ze względów epidemiologicznych tylko uczniowie z SP Tarnowiec przybyli do Gok-u i otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie oraz nagrody w ramach Nagrody specjalnej. Pozostali Nagrodzeni otrzymali nagrody na terenie swoich szkół. Wierzymy, że trud pracy włożony w wykonanie pięknych prac konkursowych wynagrodziły znakomite nagrody, których zakup był możliwy dzięki Sponsorom konkursu, którym za hojność bardzo dziękujemy.

Należą do nich:

 • Gmina Tarnowiec

 • Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu

 • Rada Rodziców SP Tarnowiec

 • M. Dłuski – Przewodniczący Rady Gminy

 • M.W. Bochnia – Młyn „Adam” z Potakówki

 • E. Koszyk - Opiekun konkursu

Wszystkie prace konkursowe zostały przekazane przez Wykonawców na Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód wesprze leczenie Gabrysia z Nowego Glinika. Za ten piękny gest wszystkim Uczniom wyrażamy ogromną wdzięczność, gdyż z jednej strony jest to umożliwienie zakupu pięknych prac, a z drugiej daje okazję wsparcia finansowego potrzebujących z najbliższej okolicy.

Dziękując wszystkim wykonawcom tegorocznych prac konkursowych: uczniom, a także rodzicom, dziadkom, nauczycielom życzymy rozwijania swoich talentów i radości ze wspólnego dzielenia się dobrem.


E.Koszyk