W poniedziałek 14 lutego z okazji Walentynek odbyły się warsztaty z ozdabiania pierników – każdy z uczestników wykonał lukrowe wzory według wskazówek prowadzącej. Nie zabrakło również własnych kreacji.

Kolejnymi zajęciami zaplanowanymi na pierwszy dzień były warsztaty wokalne – na których uczestnicy mogły poznać podstawy warsztatu wokalnego, zaznajomić się z podstawowymi ćwiczeniami i zasadami posługiwania się oddechem podczas śpiewu oraz jak przygotować się do występu.

We wtorek udaliśmy się na lodowisko do Dębicy – 2h aktywnej jazdy sprawiły, że każdy niezależnie od wieku zmęczony ale zadowolony wracał wczesnym popołudniem do Tarnowca :)

We środę GOK zmienił się w pracownię małego chemika. Dzieci poznały podstawowe narzędzia stosowne w laboratorium, zasady bezpieczeństwa oraz mogły samodzielnie wykonać doświadczenia związane z różnymi gęstościami cieczy. Było ciekawie i wesoło!

Na czwartek mieliśmy zaplanowany rodzinny wyjazd na sanki do Chyrowej. Niestety – prognozowana deszczowa aura zmusiła nas do zmiany założeń. Zamiast na stok udaliśmy się na poranny seans w ArtKinie w Krośnie. Frekwencja jak zwykle dopisała – a film „Skarb Mikołajka” przypadł do gustu wszystkim dzieciom.

W piątek w GOK zagościły smoki….a to za sprawą wyjątkowych warsztatów plastycznych. Pod czujnym okiem prowadzącej dzieci wykonały kolorowe maski połączone z długim ogonem. Każdy inny – niepowtarzalne i odzwierciedlające indywidualne podejście dzieci - smoki i smoczyce – sprawiły, że wesoło i kreatywnie najmłodsi spędzili z nami ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii zimowych.