W czwartek 01.12.2022r w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż malarstwa trzech mieszkanek Gminy Tarnowiec – Małgorzaty Forystek-Hawrylik, Zofii Soboń i Beaty Świszcz ?
Wernisaż otworzył Dyrektor GOK Bartłomiej Smyka, witając wszystkich przybyłych. Razem z p.o Wójta Gminy Tarnowiec Miłoszem Leszkiewiczem, który pogratulował talentu, pasji i wrażliwości artystycznej wręczyli bohaterkom spotkania bukiety kwiatów.
Kolejno panie opowiedziały pokrótce o swojej twórczości, życiu i o sytuacjach, które miały bezpośredni i pośredni wpływ na czas kiedy zaczęły malować czy też musiały odłożyć pędzle i skupić się na sprawach, które w danym momencie były ważniejsze od sztuki.
Zachęcały do próbowania swoich sił w malarstwie – każdy może spróbować i odnaleźć się w wyrażaniu siebie na płótnie.
Wernisaż swoim występem uświetnił zespół Tarnina pod kierunkiem Marty Kapały.
Czwartkowy wieczór w GOK przepełniony był sztuką, serdecznością i kolorem, nie tylko obrazów, ale przede wszystkim charakterów autorek prac. Są takie jak ich dzieła – każda inna, inspirująca i barwna.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili wystawę. Prace można oglądać od 05.12.2022 do 13.12.2022, w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.