18.12.2022 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek połączony z kiermaszem świątecznym podczas, którego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz 2,5 letniego Nikosia chorującego na miastemię wrodzoną.

Niedzielne popołudnie rozpoczął dyrektor GOK Bartłomiej Smyka witając wszystkich przybyłych, po czym występy rozpoczęli najmłodsi uczestnicy koncertu – przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Tarnowcu. Wykonanie i pełne zaangażowanie w sceniczny występ maluchów trafił do serc wszystkich zebranych :)
Kolejno na scenie zaprezentowali się Zofia i Hubert Kołbuc (pianino) oraz Nikola Jakubowska (gitara) wychowankowie GOK uczęszczający na zajęcia muzyczne w Tarnowcu.
Następnie przed zebranymi wystąpił zespół Tarnina pod czujnym kierownictwem Marty Kapały.

Dalszą część popołudnia wypełniły występy zespołów śpiewaczych Potakowianki, Dworzanie oraz kapeli Tarnowcoki.

Ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci na gminny konkurs z "Aniołem w tle", potrawy wigilijne i ciasta przygotowane przez Panie z KGW z terenu Gminy Tarnowiec to tylko część rzeczy, które można było nabyć podczas kiermaszu. Dodatkowo Św. Mikołaj, obecny podczas popołudnia miał przygotowane słodkie co nieco, zarówno dla małych jak i tych większych :)

Cały dochód ze sprzedaży na kiermaszu oraz przeprowadzonej zbiórki zostanie przekazany na rzecz Nikosia. Dziękujemy serdecznie wszystkim za okazane wsparcie i życzliwość.
Gorące podziękowania dla KGW Potakówka, Tarnowiec, Sądkowa i Wrocanka oraz wszystkich osób, które aktywnie włączyły się w przygotowanie niedzielnego kiermaszu.