W dniu 11 listopada 2014r. o godz. 14:30 Sanktuarium Matki Bożej zawierzenia w Tarnowcu rozpoczęły się obchody 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, których organizatorami byli: Parafia Tarnowiec, Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Montaż poetycko muzyczny w wykonaniu uczniów ZSP w Tarnowcu oraz zespołu Tarnina działającego Przy GOK w Tarnowcu rozpoczął uroczystości. Opiekunowie i pedagodzy przygotowując uczniów zadbali aby atmosfera i klimat występu był wzniosły a treść wierszy i pieśni patriotycznych rozbrzmiewających w we wnętrzu kościoła, nabrała symbolicznego znaczeni i uświadomiła widzą ciężką i długą drogę Narodu Polskiego do Wolności. Następnie odbyła się Uroczysta Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych (OSP Brzezówka, OSP Umieszcz, OSP Roztoki, OSP Łubno Szlacheckie, OSP Tarnowiec, OSP Wrocanka, OSP Sądkowa, ZSP w Tarnowcu i ZSP w Umieszczu) celebrowana przez Proboszcza Parafii Ks. Jerzego Uchmana, który w homilii podkreślił jakie znaczenie, w obecnych czasach, ma Narodowe Święto Niepodległości oraz pamięć o trudnych losach naszego kraju.

Po Mszy Świętej w procesji uczestnicy udali się na Cmentarz Wojskowy nr 19, gdzie odbył się apel Poległych oraz złożenie kwiatów przez delegacje (Wójta Gminy Tarnowiec wraz z zastępcą, przedstawicieli Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego, przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu).

Wójt Gminy Tarnowiec Podziękował organizatorom oraz uczestnikom obchodów oraz przypomniał o zrywach niepodległościowych jakie miały miejsce w burzliwej historii Polski.

16.jpg01.jpg21.jpg12.jpg18.jpg07.jpg11.jpg23.jpg19.jpg04.jpg05.jpg24.jpg17.jpg20.jpg06.jpg03.jpg09.jpg08.jpg13.jpg10.jpg02.jpg15.jpg14.jpg22.jpg