Za nami II tydzień Wakacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowcu - kolejne dni lipca upłynęły pod znakiem warsztatów – kulinarnych i artystycznych ???

We wtorek 05.07 udaliśmy się do Jasła do Muzeum Lizaka – gdzie dzieci dowiedziały się o historii, sposobach ich tworzenia i całym procesie produkcji cukierków i lizaków.
Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne - po wybraniu wspólnego koloru i smaku - każdy indywidualnie mógł zrobić lizaka w dowolnym, wymyślonym przez siebie kształcie. Dzięki temu powstały wyjątkowe i niepowtarzalne słodycze :)

Po opuszczeniu muzeum dzieci udały się nieopodal do Pizzeri Inferno na warsztaty tworzenia pizzy – gdzie własnoręcznie każdy przygotował pizzę z ulubionymi składnikami. Gotowe – trafiły do pieca – skąd po kilku minutach pachnące i wypieczone znalazły się na talerzach :)

Środa 06.07 to warsztaty florystyczne w Dom&Kwiaty w Tarnowcu. Tematem prac był las w słoiku. Pod czujnym okiem Pań, uczestnicy stworzyli od podstaw własne kompozycje. Poznali podstawowe zasady związane z sadzeniem roślin oraz późniejszej ich pielęgnacji. Każdy zabrał ukończone prace do domu, które będą długo przypominać o kreatywnie spędzonym czasie :)