- Szczegóły
- Projekty
- Odsłony: 1646
- Szczegóły
- Projekty
- Odsłony: 2148
Głównym celem projektu jest adaptacja do zmian klimatu i zapobieganie ryzykom wynikającym z zagrożeń środowiskowych, klęsk żywiołowych i katastrof naturalnych na obszarze polskich i słowackich gmin, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa i odporności na zmiany klimatu mieszkańców na obszarze wsparcia Programu Interreg.
- Szczegóły
- Projekty
- Odsłony: 2254
- Szczegóły
- Projekty
- Odsłony: 2168
Gmina Tarnowiec uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt "Przyszłość Tarnowca – rozwój edukacji ogólnej na terenie Gminy Tarnowiec".
Projekt realizujemy, aby wzmocnić poprawić jakość kształcenia ogólnego na terenie gminy Tarnowiec, w Szkole Podstawowej w Tarnowcu i w Szkole Podstawowej w Łubnie Szlacheckim.
Projekt obejmuje wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych określone w zaleceniach Rady Unii Europejskiej z dnia 22 maja 2018 r. w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie.
W projekcie zaplanowano następujące działania:
- Wsparcie uczniów
- Wsparcie rodziców
- Wsparcie nauczycieli
- Dostępna szkoła
- Koszty pośrednie
Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia jakości edukacji na terenie gminy poprzez wdrożenie działań w obszarach problemowych/deficytowych zdefiniowanych na podstawie diagnoz potrzeb w Szkołach Podstawowych poprzez:
- wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych, społecznych i społecznoemocjonalnych;
- podnoszenie kompetencji nauczycieli, w tym w zakresie kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
- stworzenie warunków do wdrażania w Szkołach Podstawowych innowacyjnych rozwiązań programowych i metodycznych w zakresie realizacji zajęć z zakresu przedmiotów ścisłych oraz realizacji eksperymentów pedagogicznych;
- realizację szkoleń dot. obszarów problemowych: cyberbezpieczeństwo i korzystanie z internetu, higiena osobista – zdrowe nawyki żywieniowe i regularna aktywność fizyczna, odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych, edukacja ekologiczna;
- doposażenie pracowni fizyczno-chemicznej oraz programowania i robotyki w brakujący sprzęt niezbędny do kształcenia na podstawie diagnozy potrzeb w Szkołach Podstawowych.
Projekt będzie miał pozytywny wpływ na zasadę równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.
GRUPA DOCELOWA:
- 287 uczniów (127 K, 160 M),
- rodzice/opiekunowie wyżej wymienionych uczniów – ok. 170 osób,
- nauczyciele uczący w Szkołach Podstawowych – 40 osób (29 K, 11 M).
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 1 109 233,13 zł zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 998 309,13 zł zł