Otwarcie Punktu Informacyjno – konsultacyjnego programu "Czyste Powietrze" w Gminie Tarnowiec

Informujemy mieszkańców Gminy Tarnowiec, że na mocy porozumienia zwartego pomiędzy Gminą Tarnowiec a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie z dniem 14 czerwca 2021r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, wejście od strony kościoła, rozpoczyna działalność Punkt Informacyjno – konsultacyjny programu "Czyste Powietrze"

13 czerwca wybory przedterminowe Wójta Gminy Tarnowiec

W najbliższą niedzielę 13 czerwca 2021r. odbędą się wybory przedterminowe Wójta Gminy Tarnowiec. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w godzinach od 7:00 do 21:00.

Wsparcie tworzenia przedsiębiorczości

Stowarzyszenie Pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na operacje w zakresie Tworzenia przedsiębiorczości na obszarze LGD, Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia: http://www.nowagalicja.pl/nabory-wnioskow/ogloszenia-o-naborze/1-2021/

Zagospodarowanie otoczenia szkół publicznych z terenu Gminy Tarnowiec – SP Tarnowiec i SP Łubno Szlacheckie

W dniu 28 maja 2021r. Gmina Tarnowiec podpisała umowę na realizację zadania pn. „Zagospodarowanie otoczenia szkół publicznych z terenu Gminy Tarnowiec – SP Tarnowiec i SP Łubno Szlacheckie”

Budowa parkingu ogólnodostępnego przy Urzędzie Gminy w Tarnowcu

W dniu 1 czerwca 2021r. Gmina Tarnowiec podpisała umowę na realizację zadania pn. „Budowa parkingu ogólnodostępnego przy Urzędzie Gminy w Tarnowcu”.

Dzień Samorządowca

W Dniu Samorządu Terytorialnego oraz w rocznicę w pełni demokratycznych wyborów samorządowych pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy współtworzyli i współtworzą naszą Małą Ojczyznę. Podziękowania kieruję do byłych Wójtów, byłych i obecnych radnych Rady Gminy, sołtysów i rad sołeckich oraz pracowników samorządowych. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, codzienny trud oraz ciężką pracę na rzecz gminy Tarnowiec i jej mieszkańców. Życzę dużo zdrowia, niesłabnącego zapału i wytrwałości w tej ważnej i odpowiedzialnej służbie oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Utrudnienia na drogach powiatowych

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle informuje, że w związku z inwestycjami realizowanymi na drogach powiatowych na terenie Gminy Tarnowiec wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięte zostaną odcinki dróg w Gliniku Polskim i Umieszczu oraz na drodze Tarnowiec - Czeluśnica.

Uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych

W dniu 20 maja 2021 roku Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu Aleksander Radoń na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, uczestniczył w rozdaniu promes na zakup samochodów ratowniczo gaśniczych dla jednostek OSP z terenu województwa podkarpackiego.

Wręczenie nagród konkursu plastycznego SEGREGUJĄC – ŚMIECISZ MNIEJ

Miło nam poinformować, że w dniu 21 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „SEGREGUJĄC – ŚMIECISZ MNIEJ”, którego organizatorem była Gmina Tarnowiec.

Konkurs "Segregując – śmiecisz mniej" - Wyniki

Miło nam poinformować, że spośród 97 zgłoszonych prac, z 9 placówek oświatowych z terenu Gminy Tarnowiec, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.