Ogłoszenie w sprawie odbioru folii rolniczych

Odbiór odpadów z folii rolniczych: czarnych i czarno-białych, folii po sianokiszonce biała/zielona, folii tunelowej oraz worków po nawozach oraz typu Big Bag

Odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektrosprzętu
Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że odpady wielkogabarytowe, opony od samochodów osobowych i elektrosprzęt będą odbierane od mieszkańców w miesiącu lipcu zgodnie z poniższym harmonogramem.

Matematyczna anatomia drzewa

Realizując projekt „Matematyka na zielono” we współpracy z Fundacją mBanku, uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w lekcjach matematyki przeprowadzonych w terenie. W słoneczny dzień udali się do parku szkolnego, aby sprawdzić, CZY OBSERWOWANIE DRZEW JEST CIEKAWE?

Matematyka na zielono - wizyta w centrum edukacji ekologicznej

28 maja br. uczniowie klas piątych i szóstych wybrali się do bazy edukacyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE) Nadleśnictwa Kołaczyce, by w ramach projektu „Matematyka na zielono” realizowanego we współpracy z mFundacją mBanku zapoznać się z matematycznym wymiarem lasu.

Czytanie na Polanie w Dworskim Parku

Rok temu czytali uczniowie 3 klas, ale obiecaliśmy sobie, że za rok będzie nas więcej czytało w ramach Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie”, która realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Głównym założeniem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. I tak się stało…

III Sesja Rady Gminy Tarnowiec - 21 czerwca 2024 r.

Zawiadamiamy, że 21 czerwca 2024 r. o godz. 14:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu odbędzie się III SESJA RADY GMINY  TARNOWIEC.

Dziki Zakątek na Dzień Ziemi i nie tylko…

Co roku staramy się, by nie tylko w teorii, ale również w praktyce troszczyć się o otaczający nas świat. Przygotowujemy gazetkę poglądową, odnoszącą się do bieżących problemów związanych z naszą planetą, zachęcamy do poszukiwania informacji i gimnastyki mózgu przy rozwiązywaniu różnorodnych zadań. Nie zapominamy o ćwiczeniu naszego ciała chociażby przy tworzeniu „Dzikiego Zakątka”.

Wprowadzenie obowiązywania stopni alarmowych

Premier Rady Ministrów podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe, które obowiązują od dnia 1 czerwca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r

Ostrzeżenie o bakteriach rodzaju Legionella

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle przypomina o kwestiach związanych z zagrożeniem bakteriami rodzaju Legionella oraz o sposobach ich eliminacji.

UWAGA! Zamknięta droga!

Wójt Gminy Tarnowiec informuje, że w dniach 3 i 4 czerwca 2024r. droga wewnętrzna Brzezówka – Dobrucowa „Przez Las” zostanie wyłączona z ruchu w związku z zagrożeniem wynikającym ze złamanego i wiszącego nad ww. drogą drzewa.