Mając na uwadze konieczność zapewnienia właściwej komunikacji w związku z napływem obywateli Ukrainy - Wójt Gminy Tarnowiec informuje, że osoby prywatne czy instytucje lub zakłady działające na terenie gminy mogą udzielić pomocy i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy.
 
Instytucje i zakłady działające na terenie Gminy, które chcą się włączyć w akcję pomocy w związku z zakwaterowaniem powinni zalogować się na stronę: https://pomagamukrainie.gov.pl w zakładce „chcę pomóc” i tam złożyć swoją propozycję pomocy dla potrzebujących.
 
Natomiast jeżeli ktoś z mieszkańców będzie chciał przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy, prosimy o kontakt z Wydziałem Spraw Obywatelskich pod numerem telefonu 13 42 555 34, 13 42 555 35. W GODZINACH 8:00-15:00
Ponadto trwa zbiórka potrzebnych rzeczy więcej informacji podano na stronie gminy.
 
Osoby, które chcą się włączyć w akcję pomocy mogą dostarczać najbardziej potrzebne materiały i sprzęt: środki medyczne i opatrunkowe, apteczki, śpiwory, karimaty, środki higieny osobistej takie jak pasty do zębów, bieliznę, pieluchy, żywność i produkty spożywcze o wydłużonym terminie przydatności do spożycia itp.
 
Zebrane dary zostaną przekazane i rozdysponowane najbardziej potrzebującym mieszkańcom Ukrainy.
 
Wójt Gminy Tarnowiec
Wiktor Barański
 
Gmina Tarnowiec pomaga Ukrainie