"Pszczoły nie są tylko częścią natury. Pszczoły i miód są również ważną częścią naszej kultury".

Sarah Hambro, Świat według pszczół

Mimo że pogoda nie sprzyja pszczołom, które na czas zimy: "przytulone do siebie, związane w kłąb czekają na wiosnę, ciepło i słońce", to jednak w naszej szkole da się wyczuć radosne ożywienie i usłyszeć wesołe głosy uczniów.

To młodzi architekci pod czujnym okiem nauczycieli – opiekunów projektu „Matematyka na zielono” realizowanego we współpracy z mFundacją mBanku przygotowują wystawę na temat życia pszczół. Klasy piąte wykonują model plastra miodu 2D w skali 30:1, natomiast klasy szóste przygotowują model 3D w skali 20:1, które to plastry szybko stają się ozdobą naszej ekspozycji. A gdyby oglądający zamarzył, aby samodzielnie zbudować własny model plastra? Nic łatwiejszego! Na gazetce obok pojawiła się instrukcja jak wykonać taki plaster opatrzona niezbędnymi rysunkami i wskazówkami.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży powstały też piękne prace w formie kolorowych lapbooków, plakatów, z których każdy oglądający wyczyta mnóstwo ciekawostek nt. życia pszczół, czyli owadów, o których uczniowie naszej szkoły wiedzą już naprawdę sporo… Bo czy zdawaliście sobie sprawę, że pszczoły komunikują się przez taniec? Albo że nie rozpoznają koloru czerwonego? Te i jeszcze wiele innych zagadnień dotyczących pszczelego rodu uczniowie posiedli dzięki realizowanemu projektowi "Miododajni architekci wśród drzew". Wystawę o tej tematyce można obejrzeć obecnie na terenie szkoły, a niedługo będzie również wyeksponowana w Urzędzie Gminy Tarnowiec oraz na terenie GOKu w Tarnowcu.