- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 19904
Koło Gospodyń Wiejskich z Umieszcza wznowiło swoja działalność po II wojnie światowej. Do Koła wstąpiło kilka młodych kobiet pełnych zapału i pomysłów do nowych działań. Pierwszą Przewodniczącą była Joanna Kania.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 87860
Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnowcu powstało jeszcze przed II wojną światową. Przewodniczącą była Maria Kolb, żona inżyniera z kopalni w Dobrucowej. Później funkcję przewodniczącej przejęła kierowniczka Szkoły Maria Dobrowolska. Koło organizowało kolonie, sezonowe dziecińce oraz kursy gotowania i pieczenia, a także kursy kroju i szycia.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 19914
KGW w Sądkowej zostało założone po I Wojnie Światowej. Pierwszą przewodniczącą była p. Stefania Wójcik. Członkinie organizowały kursy kroju i szycia, gotowania i pieczenia, uprawy warzyw a także zajmowały się koronkarstwem.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 20029
Koło Gospodyń wiejskich w Roztokach powstało w 1936r. Z inicjatywy założycieli Kółka Rolniczego, p. Polaka i p. Sobonia. Od początku swej działalności członkinie Koła brały aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym wsi. Prowadzone były liczne kursy: gotowania, pieczenia, szycia itp. Gospodynie brały udział w wielu szkoleniach związanych z prowadzeniem gospodarstwa.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 19744
Koło Gospodyń Wielskich w Potakówce powstało w roku 1947 i liczyło wówczas 10 członkiń. Założycielką i pierwszą przewodniczącą była Maria Kaszuba, następnie Józefa Trybus. Ponad 20 lat przewodnicząca była Maria Faber, następnie Halina Hańba i Alfreda Trybus. Od 10 lat, funkcję przewodniczącej pełni Maria Wójcik. Obecnie Koło nasze liczy 18 członkiń.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 20636
KGW w Nowym Gliniku zostało założone w 1948 roku. Przez okres funkcjonowania członkinie KGW aktywnie działały na rzecz miejscowej społeczności, jak również dzieci, zwłaszcza potrzebujących szczególnej pomocy.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 34824
KGW w Łubnie Szlacheckim i Łubnie-Opacym zostało założone w 1947 roku przez Józefę Sanocką i Felicję Sajdak. Następne przewodniczące to Rozalia Mróz, Józefa Kurzawa i Joanna Wilk. W 1988r. Od Józefy Sanockiej z Łubna Szlacheckiego przyjęła Danuta Głowacka, a od Joanny Wilk z Łubna Opacego, tego samego roku, przyjęła Stanisława Kobak. Obie Panie prowadza działalność do tej pory.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 19517
Działalność społeczna kobiet widoczna była już zaraz po wojnie. Pięciomiesięczne walki frontowe spowodowały, że Łubienko zostało zniszczone w 90%. Całkowicie został spalony kościół i szkoła. Kobiety pracowały przy tworzeniu na plebanii szkoły, a od 1948r pomagały przy budowie kościoła, którego historia sięga XV wieku. W 1960r aktywnie działające kobiety założyły Koło Gospodyń Wiejskich.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 21495
Koło zostało założone w 1959 roku. Liczyło 50 członkiń. Pierwsza przewodniczącą była Emilia Wójcik, do roku 1965 – następnie funkcję tę objęła Helena Stefańska. W tym czasie na wsi organizowano Spółdzielnie Zdrowia – do czego czynnie przyczyniły się członkinie Koła.
- Szczegóły
- Koła Gospodyń Wiejskich
- Odsłony: 21006
Koło Gospodyń Wiejskich w Gliniku Polskim zostało założone w 1948 roku. Funkcję pierwszej prezeski pełniła Józefa Klocek, Koło liczyło wówczas 52 członkiń. W 1963 roku dokonano wyboru nowej przewodniczącej, którą została Stanisława Wiśniowska.